בניית מרפסות בבית משותף

בניית מרפסות בבית משותף – מדוע עדיף לבנות לכל הבניין ביחד?

בתי דירות בישראל נבנו ללא כל מרפסות וזהו דבר מאוד מוזר עקב היתרונות העצומים שיש למרפסות. מרפסת מאפשרת לנו ליהנות מאוויר נעים והיא למעשה עוד חדר עם אוורור מצוין וזהו יתרון עצום באקלים הישראלי. על רקע זה ברור מדוע בניית מרפסות בבית משותף הפכה לדבר כה מבוקש ומדוע בעלי דירות רבים בוחרים להוסיף דירה לבניין שלהם. אך אם אתם מחליטים להוסיף דירה לבניין שלכם קחו בחשבון כי לרוב עדיף בהרבה לבנות מרפסות בכל דירות הבניין. ראשית ישנן עיריות כמו תל אביב למשל שם חל איסור על בניית מרפסת בודדת בבניין. שנית לרוב כאשר בונים מרפסות לכל הבניין אזי העלות תהיה יותר קטנה וזהו יתרון גדול בשבילכם.

בניית מרפסות בבית משותף – האם כל הדיירים צריכים להסכים לבנייה?

כאשר אנחנו מדברים על בניית מרפסות בבית משותף אחת השאלות החשובות ביותר שאנו צריכים לתת עליהן את הדעת היא כמה דיירים אנחנו צריכים שיסכימו לביצוע העבודות. האם כל הדיירים צריכים להסכים או שמא רק חלקם? זוהי שאלה חשובה ביותר שאנו צריכים לתת עליה את הדעת. אם כן אתם צריכים לקבל הסכמה רק מ-75% מהדיירים בכדי לקבל את היתר הבניה. זהו יתרון גדול המבטיח כי ישנו סיכוי הרבה יותר גדול לבנות את המרפסות בבניין. עליכם לדעת כי אם דיירים מסוימים בוחרים שלא לבנות את המרפסת שלהם אזי שאר הדיירים אשר כן בונים את המרפסת יכולים להגדיל את שטח המרפסת שלהם וזהו יתרון גדול שאתם צריכים לתת עליו את דעתכם.

בניית מרפסות בבית משותף – מה קורה עם הדיירים האחרים מגישים התנגדויות?

פעמים רבות בניית מרפסות בבית משותף לא תעבור בלי התנגדות מחלק הדיירים. לרוב ההתנגדות הזאת לא תהיה עניינית ולא תנומק בצורה טובה. על כן אתם צריכים לדעת כי לרוב וועדות התכנון והבנייה לא יקבלו את הנימוקים השונים של הדיירים ויתירו לבנות את המרפסת למרות התנגדות הדיירים. אם נתקלתם בהתנגדות של דיירים אשר הוגשה לוועדת התכנון בגין בניית מרפסת אנחנו מציעים לכם לפנות אל עורך דין ולקבל ממנו חוות דעת מדוע ההתנגדות הזאת לא עניינית ומדוע הוועדה לא צריכה לקבל אותה וכך תבטיחו כי תוכלו להוסיף את המרפסת בצורה הטובה ביותר שיש.

בניית מרפסות בבית משותף – תנו לחברה הבונה את המרפסות להתנהל מול הדיירים

בניית מרפסות בבית משותף היא לא עניין של מה בכך ואתם צריכים להבין כי פעמים רבות התקשרות עם חברה תקל עליכם הרבה יותר בכדי לקבל את כל האישורים הדרושים. לרוב החברה שאליה תפנו תפנה אל הדיירים האחרים והיא תנהל את כל ההתנהלות מולם ועל כן מומלץ לפנות אל חברה מסודרת ולא אל קבלן פרטי אשר יבצע את העבודה.