הוספת מרפסות בבית משותף

 

דירה בבניין, גדולה ככל שתהיה, אף פעם לא גדולה דיה בכדי שנוכל לאחסן בה את כל החפצים שלנו. כמעט תמיד יש חלל אחד או חלק מחלל שמשמשים אותנו לאחסון החפצים שלנו ושל הילדים, תליית כביסה וכדומה. בעבר הלא רחוק, הוספת מרפסות בבית משותף היה נראה כמו הליך ארוך, מייגע ולעתים אף מסובך הן מבחינה בירוקרטית והן מבחינת הבלאגן שזה היה גורם ובנוסף לכל זה גם יקר מאוד.

הוספת מרפסות בבית משותף

היום, תודות לשינויים שנעשו בחוק, מדובר בהליך פשוט וקצר יחסית שיכול לשפר את איכות חייהם של כל הדיירים החיים בבניין. יחד עם זאת, תודות לשינויים ולשיפורים הטכנולוגים שהתבצעו בתחום, אפשר להנות מהרכבת מרפסות מפלדה באופן מודולרי מה שחוסך המון זמן, כסף וגם בלאגן. במידה ואתם מתלבטים לגבי הליך של הוספת מרפסות, הנה כמה שלבים חשובים שאתם צפויים לעבור.

 

הוספת מרפסות בבית משותף- קודם כל מחליטים

בכדי להימנע מסכסוכים עם שכנים שמתנגדים להוספת מרפסות ואם נשים את הקלפים על השולחן, כמעט תמיד יהיו כאלה חשוב לבחון את התהליך על כל שלביו ולהבין את היתרונות אל מול החסרונות.

 

עלינו להתייחס לעלויות של הוספת מרפסות ולהציג את הנושא בפני הדיירים. בכדי שהפרויקט אכן ייצא לפועל, 75% מהדיירים בבניין, חייבים להסכים על כך. במידה ואכן יש רוב של 75% מהדיירים, ניתן יהיה לממש את ההחלטה. מאוד מומלץ להשיג הסכמה כמה שיותר כוללת כדי למנוע הגשת ערעורים שיעקבו את הפרויקט.

 

בוחרים קבלן

לאחר שהושגה הסכמה של רוב הדיירים ניגשים לבחור את הקבלן שיבצע בפועל את הפרויקט. חשוב לבחור בקבלן המתמחה בתהליך של הוספת מרפסות בבניינים משותפים על כל המשתמע מכך. הנציגים בבניין שאחראים להוביל את הפרויקט יצטרכו ליצור קשר עם מהנדס או אדריכל שיאשרו את הוצאת הפרויקט לפועל מבחינה הנדסית. בשלב הבא, יציג המהנדס את כל אפשרויות הבניה הרלוונטיות לאותו בניין ויסייע לדיירים להחליט לגבי סוג המרפסות שהכי מתאימות לבניין שלכם. תפקידו של המהנדס להוביל את הפרויקט מבחינה בטיחותית ולהוציא את כל אישורי הבנייה הרלוונטים אל מול הרשויות.

 

בשלב הבא מכינים תכניות בניה מפורטות ומגישים אותם לועדה לתכנון ובניה בכדי לקבל על כך אישור, זאת בכדי לוודא שהבנייה עומדת בתקנים במטרה להוציא את הפרויקט לפועל כמה שיותר מהר. .

 

מעוניינים בהוספת מרפסות בבניין משותף? חברת בלקון מתמחה בתהליך ולקחה חלק במאות פרויקטים ברחבי הארץ. אנו מבצעים עבור קהל לקוחותנו את כל התהליך התכנוני, עוזרים בהליך קבלת האישורים ועבודות הבניה, מבצעים את ההוספה בצורה מקצועית, מדויקת ללא פשרות עם דגש על הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בתחום. לקבלת מידע נוסף לגבי התהליך, השאירו את הפרטים שלכם אצלנו באתר ונחזור אליכם בהקדם עם כל הפרטים.

 

הוספת מרפסות בבית משותף