חוק הרחבות מרפסות

חוק הרחבות מרפסות – כי אי אפשר להתעלם מכך שהחום הישראלי הוא בלתי נסבל

מדינת ישראל בורכה בהמון דברים נפלאים שעליהם אנחנו צריכים להודות, אך אם יש משהו מעיק במדינה עליו כמעט כל אזרח מתלונן ואין זה משנה מהו המוצא שלו או גילו זה חום הבלתי נסבל בקיץ הישראלי. אי אפשר להתעלם מהעובדה כי הקיץ הישראלי טומן בחובו קשיים עצומים ומקשה עלינו מאוד לחיות את חיינו. בטח חלקים אומרים עכשיו, מה הבעיה פשוט מדליקים את המזגן ושוכחים מהחום. אך המזגן הוא לא פתרון אולטימטיבי ולאורך זמן יש בעיה רצינית לשהות בו באופן קבוע. אז מה כן עושים עם החום הבלתי נסבל הזה? התשובה היא שבונים מרפסת בבית. חוק הרחבות מרפסות מכיר בכך כי בניית מרפסת היא דבר נפוץ ביותר ועל כך נרחיב בפסקה הבאה.

חוק הרחבות מרפסות – אז מה אומר החוק בנושא?

אז מהו חוק הרחבות מרפסות ומה אנחנו צריכים לדעת עליו לפני שאנחנו ניגשים אל בניית המרפסת. אם כן אתם צריכים להבין כי החוק אומר למעשה כי אתם יכולים להרחיב את המרפסת באופן אוטומטי עד גודל של 12 מ"ר ולעתים אף לגודל של 14 מ"ר. עליכם לקחת בחשבון כי סביר להניח כי המרפסת שלכם לא תחויב בארנונה וגם לא בהיטל השבחה וזהו יתרון גדול. כמובן שכאשר אתם בונים לפי החוק אתם עדיין צריכים לוודא כי יש תכנית אדריכלית מתאימה אשר תאפשר לכם לבנות את המרפסת בצורה הטובה ביותר שיש והכי חשוב בצורה הבטיחותית ביותר שיש.

חוק הרחבות מרפסות – הקפידו להבטיח כי הקבלן פועל בהתאם לתכניות

סיבה נוספת מדוע עליכם להבטיח כי תהיה תכנית מתאימה למרפסת היא בכדי שהקבלן ידע כיצד לבנות אותה. בין אם אתם בונים מרפסת על פי חוק הרחבות מרפסות ובין אם לא אתם חייבים להבין כי הקבלן לא בונה את המרפסת סתם כך. הקבלן צריך לבנות את המרפסת בדיוק רב בהתאם לתכניות ולא לחרוג מהן. עליכם לוודא כי הקבלן אכן עומד בתכניות אלו ואינו טועה מכיוון שהדבר יכול להוות בעיה רצינית בשבילכם. כחלק מכך אנחנו ממליצים לכם מאוד להזמין מהנדס בניין אשר יבקר באתר בעת הבניה ויוודא כי הבנייה נעשית בהתאם לתכניות. כך תבטיחו כי המרפסת תהיה בטוחה וכי לא תהיה בה כל בעיה.

 – אל תבחרו את הקבלן הזול ביותר

אם אתם רוצים להבטיח כי הקבלן בונה את המרפסת בצורה הטובה ביותר, בין אם אתם בונים בהתאם לחוק הרחבת מרפסות ובין אם לא, אנחנו ממליצים לכם בכל תוקף לא לבחור את הקבלן הזול ביותר. פעמים רבות קבלן זול אומר כי הבניה תהיה פחות איכותית וכאשר אנחנו מדברים על מרפסת אסור לכם לקחת את הסיכון הזה בשום פנים ואופן.

חוק הרחבות מרפסות

השארת תגובה