כמה עולה לבנות ממד

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

מעוניינים לבנות ממד בביתכם, אבל לא בטוחים כיצד להתחיל עם הפרויקט? רגע לפני שמבררים לגבי מחיר ממד, חשוב להבין כי עלות ממד למטר נקבעת לפי כמה גורמים שונים. לפני שנרחיב על עלות בניית ממד, נבין מה משליך על כמה עולה לבנות ממד וכיצד מחיר בניית ממד בעצם נקבע, המשיכו לקרוא.

אין ספק, בימינו ניתן למצוא די בקלות קבלנים שטוענים כי הם מובילים בתחומם, אבל החוכמה היא לאתר את הקבלנים הנכונים לסוג העבודה ולדעת שניתן לסמוך עליהם בעיניים עצומות. לכן, לפני שמבררים על מחיר ממד, אנחנו ממליצים לבדוק מה משליך על עלות ממד למטר וכיצד עלות בניית ממד תיקבע במבנים ישנים לעומת מבנים חדשים ובשטחי חוץ. אז, אם אתם שואלים כמה עולה לבנות ממד, הנה הפקטורים שמשליכים על מחיר בניית ממד:

 1. גודל הנכס במ"ר, סוג המבנה וכן גילו.
 2. גודל הפרויקט, קרי כמות הדירות במבנה שצריכות בניית ממד.
 3. מומחיות הקבלן.
 4. חומרי הגלם בשימוש.
 5. גודל הצוות או כמות אנשי המקצוע הנדרשים לפרויקט.

באופן כללי, מחיר ממד יעמוד על כ-11,000 – 13,000 ₪ למ"ר.

מלבד הגורמים שלעיל, ישנם עוד מגוון היבטים שיש להביא בחשבון בקביעת מחיר ממדים, עליהם נרחיב כעת, המשיכו לקרוא.

אילו עוד גורמים קובעים מחירי ממדים?

כאמור, ישנם מגוון גורמים שונים שיכולים להשפיע על מחיר בניית ממד בבית משותף, כאשר המחיר יהיה מושפע בעיקר מרמת הבטיחות שאתם רוצים להשיג. כמו כן, ישנו אבזור מסוגים שונים שיש לצרף לממד, מה שישליך גם כן על מחיר הבנייה הסופי. קחו בחשבון את הגורמים הבאים:

 1. דלת ממד: ישנן דלתות מסוגים שונים, כמו למשל דלת הדף סטנדרטית או דלת הדף רסיסים.
 2. חלונות: יש לבחור בין חלונות אטומים לגזים, רסיסים וכן סוגי זכוכית מחוסמת.
 3. כיוון הבית: אם הבית פונה לכיוון דרום, העובי של הקירות צריך להיות 40 ס"מ, מה שישליך על המחיר (לעומת דירות בהן יש צורך בממדים בעובי 30 ס"מ).
 4. אבזור בטיחותי ותקשורתי: בעוד שהתקנות מחייבות לפחות 3 נקודות חשמל של 230 וולט, אנשים מסוימים יעדיפו להתקין מספר גדול יותר של נקודות חשמל, מה שישליך על המחיר כמובן.

כמו כן, יש לקחת בחשבון את השטח הכולל של הממ"ד. החוק מחייב בניית ברוטו של 13 מ"ר מה שיוצא בפועל נטו של 9 מ"ר. במילים פשוטות, מחיר בניית ממ"ד יכול לנוע בין כ-125,000 ₪ – 155,000 ₪ ברוב המקרים (בדירות ובבתים פרטיים).

מי בונים ממדים ומי מומלצים לעבודות אלו?

כאשר מדובר במציאת קבלן לבניית ממ"ד, יש לקחת בחשבון מספר נקודות עיקריות שיובילו אתכם לאתר את איש המקצוע אשר יספק לכם שקט נפשי. בראש ובראשונה, כמובן שחשוב לוודא כי בוחרים בקבלן בעל ניסיון בבניית ממדים. חשוב אמנם לבקש הפניות מפרויקטים קודמים, אבל לא פחות חשוב לערוך השוואת מחירים בין קבלני ממדים.

בנוסף, יש לבדוק שהקבלן מוסמך לבצע עבודות מסוג זה, מה שניתן לבדוק בימינו בכמה דקות אונליין. אפשר לעשות את זה דרך אתרי GOV של הממשלה, יש לחפש את אתר רשם הקבלנים ולפעול לפי ההוראות לבירור סטטוס קבלן. אם מסתבר שהסטטוס של הקבלן הוא סטטוס "מוקפא" או שמא נשלל רישיונו, יש להמשיך הלאה לקבלן הבא ברשימה.

אפשר להוזיל עלויות בניית ממדים?

באופן כללי, תמיד ניתן להוזיל עלויות של כל מוצר, שירות וכל דבר אחר שמצריך לנבור בכיס. עם זאת, ישנם דברים מסוימים שאסור להתפשר עליהם, כאשר במקרה הזה מדובר על הבטיחות של המשפחה שלכם. לכן, ההמלצה היא לבחור באיכות על פני הוזלת עלות בניית ממ"ד. באופן הזה, תוכלו לקבל את השקט הנפשי המגיע לכם ולמשפחה שלכם.

אם אתם בכל זאת מעוניינים להוזיל מחירי בניית ממדים, וזה לחלוטין בסדר גמור, ההמלצה הכי חמה שנוכלת לתת לכם היא – השוואת מחירים בין קבלני ממ"ד. מחיר קבלן בניית ממ"ד יכול להשתנות בין איש מקצוע אחד לשני, כאשר חלק מהקבלנים עשויים לגבות גם כ-10,000 ₪ למטר רבוע על בניית ממד. במצטבר, אפשר לחסוך לפעמים בין כ-10,000 ₪ – 15,000 ₪ על בניית הממד שלכם.

כיצד מוזילים עלות בניית ממדים?

בכדי להוזיל עלות בניית ממדים, אתם יכולים לנקוט בכמה וכמה אמצעים שונים, שיכולים לסייע לכם לחסוך בין כ-10% – 15% על בניית הממד.

כדאי לבדוק את האופציות הבאות:

 • כינוס אספת דיירים: יש לנסות לגייס כמה שיותר דירות לביצוע הפרויקט, מה שיוזיל עלויות בוודאות מוחלטת. באופן טבעי, ככל שיהיו יותר דיירים המעוניינים להוסיף ממ"ד, ככה המחיר פר ממד יהיה נמוך יותר.
 • השוואת מחירים: לאחר השוואת מחירים, בקשו הצעה מאת חברת BALCON מרפסות, הכוללת את כל עבודות הגימור הקבלניות.

כאשר מחליטים לנסות להוזיל עלויות ממדים, נדגיש כי חומרי הגלם שבשימוש חייבים לעמוד בכל תקנות פיקוד העורף. במילים אחרות, אין לנסות להוזיל מחירי בניית ממדים על ידי בחירה בחומרי גלם לא איכותיים או כאלו שאינם עולים בקנה אחד עם תקנות פיקוד העורף.

היכן להתחיל כשרוצים לבנות ממד

בסופו של דבר, הצעד החשוב ביותר הוא בחירת הקבלנים המתאימים לסוג העבודה. אם אינכם בטוחים כיצד להתחיל עם הפרויקט, הצעד הראשון יהיה פנייה לסיוע או ייעוץ מקצועי ללא התחייבות. חברת BALCON מרפסות מספקת שירות מקיף לפרויקטים מסוגים שונים.

חברת בלקון מרפסות עוסקת בתחומי הבנייה, לרבות מרפסות וממדים, כאשר הצוות המקצועי של החברה תמיד נכון לסייע ולייעץ בכל תהייה שתצוץ. צרו קשר עם צוות המומחים עוד היום לקבלת מידע נוסף או הצעת מחיר.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

למאמרים נוספים בנושא:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!