מרפסת תלויה מפלדה

כל מה שטוב מרפסת תלויה מפלדה לשיפור איכות החיים

בעלי בתים ודירות רבים מפנטזים על הוספת מרפסת תלויה מפלדה או מרפסת בכלל לדירת המגורים שלהם. עד לפני כמה שנים, הדבר לא ממש התאפשר, בגלל תקנות שמנעו הוספת מרפסות בבניינים. עד שנת 2008, הדרך היחידה לבניית מרפסות בבתי מגורים ובכלל, היתה בניית מרפסות מדורגות, כך שמרפסת אחת לא תיבנה מעל למרפסת אחרת. למעשה, התקנות לא אפשרו בניית מרפסות האחת על גבי השנייה והמחוקק, מסיבותיו השונות, מנע את האופציה הזאת. בנייני מגורים רבים שבמקור תוכננו להיבנות עם מרפסת, נבנו עם מרפסות מדורגות מה שהפך את החזיתות שלהם למשונות למדיי. מאז 2008 ניתן להוסיף מרפסות גם לבתים בנויים. מה הפרוצדורה בתהליך הוספת מרפסת תלויה? מה היתרונות במרפסת התלויה מפלדה על פני מרפסת בטון או מחומרים אחרים? בשורות הבאות נרחיב מעט את היריעה בנושא.

מרפסת תלויה מפלדה – הפרוצדורה בדרך להוספת מרפסת

כאמור לעיל, בעלי דירות רבות בבתים משותפים, אשר אין בהן מרפסות, מעוניינים מאד להוסיף אל הבית שלהם מרפסת. הוספת מרפסת תלויה מפלדה או מרפסת בכלל, מגדילה את שטח הבית ומעלה, באופן טבעי, את הערך שלו. זאת, מבלי להזכיר עדיין את שאר היתרונות הטמונים במרפסת כאמור ולשיפור האדיר באיכות החיים שהיא יכולה להביא איתה. עם זאת, בדרך לתוספת המיוחלת יש כמה מכשולים. המכשול הראשון הוא קבלת האישורים הנדרשים מהעירייה או מהרשות המקומית לתוספת הבניה. המכשול השני הוא קבלת האישור משאר הדיירים לתוספת, מה שעלול להתגלות כבעיה רצינית ביותר. שיקול נוסף שיש להתחשב בו הוא סוג המרפסת שכדאי וצריך להוסיף.

אישורים לבניית מרפסת מהרשות המקומית

באשר לאישורים מהרשויות – מרפסת תלויה מפלדה נחשבת תוספת בנייה להל כבר. לפיכך, יש לקבל את האישורים המתאימים, כולל אישורים מאדריכל ואחרים, על פי קביעת הגורמים המוסמכים ברשות המקומית. בכל הנוגע לאישור השכנים – כאן הבעיה מסובכת יותר. לכאורה, יש צורך להשיג אישור של שבעים וחמישה אחוזים מהדיירים. למעשה, מספיק שדייר אחד יתעקש, בכדי לטרפד את המהלך או לכל הפחות לעכב אותו למשך תקופה ארוכה. כיון שמדובר בשיפור במבנה ולא בשיפוצים רגילים, אין ממש סמכות לרוב הדיירים לכפות את דעתם. בבתים משותפים שבהם המצב הסוציו אקונומי נמוך, או שיש בהם דיירים מבוגרים רבים, יש לצפות להתנגדות משמעותית.

מרפסת תלויה מפלדה או מרפסת מבטון

הוספת מרפסת תלויה מפלדה ניתנת לביצוע בקלות יחסית. חלקי המרפסת נבנים במפעל ומובאים בשלמותם לבית שבו מתבצעת התוספת. מרפסת בטון, לעומתה, דורשת בניית עמודים וכן נוכחות של הבנאים בבניין במשך תקופה ארוכה. הפגיעה במראה הבניין ובחזית שלו היא משמעותית והעלויות גם הן יקרות. בשיקול הכללי, מרפסת תלויה מפלדה היא העדיפה.

אם יש לכם עניין להוסיף מרפסת תלויה מפלדה לדירות בבניין המגורים שלכם, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כעת ולעשות צעד חשוב להגדלת ערך הדירה ושיפור איכות החיים.

 

מרפסת תלויה מפלדה