סוג ביסוס למרפסות בטון

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

מרפסות השמש, שעד לפני 20 שנה נחשבו לנחלתם של עשירי האומה, הפכו בשנות האלפיים לנפוצים במיוחד ברחבי המדינה. כמעט כל פרויקט חדש מכיל מרפסות לבתים, כאשר במקביל, אלפי שיפוצי מבנים כוללים, בין השאר, הוספת מרפסות לדירות. במאמר זה נדבר על סוגי הביסוס הנפוצים למרפסות בטון (רטובה).

מה זה ביסוס ומדוע זקוקים לו?

לפני יציקה רצפה או יסודות מבנה, יש צורך הנדסי לייצר שכבת הפרדה, אשר תמנע מגע ישיר עם הקרקע, ותאפשר לבצע את שלל העבודות הנדרשות להקמת מרפסת בטון. אותה שכבת הפרדה היא ביסוס מרפסות הבטון, והצורך שבה הינו הנדסי, בטיחותי ותפעולי כאחד (בלעדיו לא ניתן לבצע פעולות שונות לשם בניית המרפסת). זהו שלב הביצוע הראשון בבניית מרפסת בטון, והוא מהווה את התשתית הפיסית עליה מונחת המרפסת. ומכאן חשיבותו הגבוהה.

סוגי ביסוס עיקריים

ישנם מספר סוגים מרכזיים של ביסוס למרפסות בטון. נפתח עם "יסוד בודדים" (נקרא גם "יסוד רדוד), אשר בבסיסו פלטות בטון מזוינות הנושאות את המשקל. ממשיכים עם "יסוד עובר", המבוסס על רצועת בטון, אשר מסייעת לחלוקת העומסים באופן אידיאלי. סוג נפוץ נוסף הוא "יסוד בודד עם פלטה", אשר עיקרו בשכבת בטון רזה המפזרת את המשקל ובעלת כושר נשיאה גבוה. ביסוסי "כלונס" ו"רפסודה" נפוצים מאוד כביסוס למבנה, אך פחות פופולאריים בהוספת מרפסת בטון, בשל המשקל הנמוך יחסית של המרפסת (כ-8 טון), אל מול כושר הנשיאה הגבוה במיוחד של שיטות ביסוס אלו.

שלבים מרכזיים בבניית מרפסת בטון

בניית מרפסת בטון נחשבת לשיטה הוותיקה והזולה ביותר להוספת מרפסת ביתית. יחד עם זאת, בנייתה אורכת כמספר חודשים עד שנה (במרבית המקרים), ודורשת מספר שלבי עבודה מרכזיים. זה מתחיל מהעבודה האדריכלית המדוקדקת הנדרשת, נמשך עם הכנת האתר ויצירת הביסוס עליו דיברנו קודם, ממשיכים לשלב המרכזי של עבודות העפר והקמת המרפסת, ומסיימים בגימורים שונים, בדיקות תקן ובטיחות ועוד. נציין את חשיבות השלב של עבודות עפר, שכן מדובר בלב ליבו של התהליך (וגם השלב הממושך ביותר). כמו כן, מדובר בשלב הדורש את המיומנות המקצועית הגבוהה ביותר, ובו עלולות להתרחש התקלות הרבות ביותר.

חשיבות הבחירה בחברה מובילה

לאנשים רבים נטייה "לזלזל" באתגרים העומדים בפני חברה העוסקת בבניית מרפסות בטון. אז זהו, שמדובר בתהליך אשר חברה שאינה מקצועית או אינה מנוסה, עלולה לשבש ולהחריב לכם בקלות רבה. לאור זאת, נמליץ בחום להשקיע זמן ומאמץ בבחירת חברה מנוסה, ראויה ובעלת רזומה רב שנים בתחום מרפסות הבטון.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

למאמרים נוספים בנושא:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!