קבלן לבניית ממד

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

קבלן לבניית ממ"ד

בישראל, הממ"ד (מרחב מוגן דירתי) הוא חלק בלתי נפרד מכל בית פרטי ובניין מגורים חדש. החוק מחייב את הקמתו כאמצעי הגנה חיוני עבור התושבים בעתות חירום, כגון מתקפות טילים או אירועים ביטחוניים אחרים. יעילותו של הממ"ד בהגנה על אזרחים ואזרחיות ושמירה על חייהם הוכחה בשנים האחרונות במקרים רבים. עם זאת, בנייתו של ממ"ד כמו למשל בניית ממד על עמודים איננה משימה פשוטה ויש להקפיד על עמידה בתקנים ובדרישות מחמירות ועל בחירה נכונה של קבלן לבניית ממד. לכן, בחירת קבלן לבניית ממ"ד הוא עניין חשוב ובחירת קבלן ממ"ד מקצועי ומנוסה היא צעד קריטי בתהליך. במאמר זה נספק לכם מידע וכלים שיסייעו לכם לבחור את הקבלן ממ"ד המתאים ביותר לבניית הממ"ד שלכם, תוך הבנת חשיבותו והקריטריונים החיוניים לבחירה נכונה.

קבלן לבניית ממד

דרישות רגולטוריות והקלות רגולטוריות

על פי חוק התכנון והבנייה בישראל, כל בניין מגורים חדש חייב לכלול ממ"ד בכל יחידת דיור. התקנות מפרטות את הדרישות ההנדסיות לבניית ממ"ד, כולל עובי הקירות, חוזק התקרה, מיקום הכניסה וגודל החלונות. כדי לעודד בנייה מהירה של ממ"דים, המדינה מציעה מסלול מזורז לקבלת היתרי בנייה. במסגרת מסלול זה, ניתן להגיש בקשה להיתר בנייה לממ"ד בנפרד משאר חלקי הבניין, מה שמאפשר להתחיל בבנייתו מוקדם יותר. המדינה, מתוך הכרה בחשיבות ההתמגנות המהירה של האוכלוסייה, מציעה מסלול מיוחד המאפשר הוצאת היתר בנייה לממ"ד בנפרד משאר חלקי הבניין. תהליך זה, הידוע גם כ"היתר מקדים לממ"ד", מאפשר לקבלנים ויזמים להתחיל בבניית הממ"ד עוד לפני קבלת ההיתר הכולל לבניין כולו. קבלן לבניית ממד ידע להדריך אתכם בשלב זה ובשלבי הבאים. "היתר מקדים לממ"ד" הוא שלב מקדים בתהליך קבלת היתר בנייה לממ"ד, שבו יש להגיש בקשה לוועדה המקומית לתכנון ובנייה על מנת לקבל אישור עקרוני לבניית הממ"ד לפני הגשת הבקשה להיתר הבנייה המלא. בשלב זה יש להציג תכנית ראשונית של הממ"ד המתוכנן, כולל מיקומו במבנה, גודלו, חומרי הבנייה וכו', וכן לצרף מסמכים נלווים כמו תרשים סביבה, מפת מדידה ועוד. הוועדה בוחנת את התאמת התכנית לחוקי התכנון והבנייה ולתקנות הג"א, ונותנת אישור מקדים להמשך התכנון המפורט. מטרת ההיתר המקדים היא לחסוך זמן ועלויות במקרה שהתכנית הראשונית אינה מאושרת, ולאפשר תיקונים ושינויים לפני השקעת משאבים בתכנון מפורט.

כדי לקבל היתר מקדים לממ"ד, יש להגיש בקשה ייעודית הכוללת תכניות מפורטות של הממ"ד, המציגות את המיקום המדויק שלו ביחס לשאר חלקי הבניין, את המפרט הטכני ואת חישובי העומסים וההגנה הנדרשים, גם את החלק הזה עושים אחרי ההתקשרות הראשונית עם קבלן לבניית ממד. הבקשה נבחנת על ידי הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, תוך מתן עדיפות לטיפול מהיר ויעיל. לאחר אישור הבקשה, התחיל מיידית בעבודות הבנייה של הממ"ד על ידי הקבלן לבניית ממד- במקביל להמשך הטיפול בהיתר הבנייה הכולל. מסלול זה מקצר משמעותית את משך הזמן הכולל הדרוש להקמת ממ"ד, ומאפשר לקבלן ממ"ד להתחיל בעבודה בהקדם האפשרי ולתושבים ליהנות ממרחב מוגן בזמן קצר יותר. יתרון נוסף של המסלול המזורז הוא האפשרות של קבלן ממ"ד לבצע את עבודות הבנייה של הממ"ד בנפרד, מבלי להפריע או לעכב את שאר שלבי הבנייה. כך, גם אם ישנם עיכובים או שינויים בתכנון הכללי של הבניין, הממ"ד יכול להיות מוכן ומאושר לשימוש במועד מוקדם יותר.

בנוסף, כחלק מהמאמץ הלאומי לחיזוק העורף ולהגנה על אזרחי ישראל, משרד הבינוי והשיכון מציע תמיכות כספיות לאזרחים המעוניינים להקים ממ"ד (מרחב מוגן דירתי) בדירותיהם. הסיוע ניתן בשתי מסגרות עיקריות: מימון בניית ממ"ד חדש באזורי עדיפות לאומית א' ובאזורים המוגדרים כעדיפות לאומית לצורכי מיגון, וכן סיוע במימון התאמות נדרשות בדירה עבור דיירים עם מוגבלויות, כולל התאמות הנדרשות לבניית ממ"ד נגיש. הסיוע ניתן בצורה של מענקים כספיים או הלוואות בתנאים מועדפים, בהתאם לקריטריונים של מיקום גיאוגרפי, הכנסה ומצב רפואי. כדי לקבל את הסיוע, יש להגיש בקשה למשרד הבינוי והשיכון בצירוף האישורים והמסמכים הנדרשים. תהליך הבקשה כולל גם ביקור בית של נציג המשרד להערכת הצרכים הספציפיים. תמיכות אלו הן חלק מהמאמצים של המדינה להנגשת פתרונות מיגון לכלל האוכלוסייה, תוך מתן דגש לאזורים ולאוכלוסיות הזקוקים לכך במיוחד.

קריטריונים לבחירת קבלן לבניית ממד

בחירת קבלן לבניית ממ"ד היא החלטה קריטית המשפיעה ישירות על איכות המרחב המוגן ובטיחות הדיירים. חשוב לוודא כי הקבלן רשום במשרד הבינוי והשיכון ומוסמך לבצע עבודות בנייה של ממ"דים חשוב גם לוודא כי הקבלן מחזיק ברישיון קבלן תקף מטעם רשם הקבלנים, המעיד על כשירותו המקצועית לביצוע עבודות בנייה. קבלן לבנית ממד רשום עבר הכשרה מקצועית ספציפית ועומד בתנאי הסף של המשרד והרשם, מה שמעיד על הידע והכישורים הנדרשים לביצוע הפרויקט. בנוסף, מומלץ לבחור קבלן לבניית ממ"ד בעל ניסיון מוכח בבניית ממ"דים ולבדוק שהוא ביצע פרויקטים דומים בעבר בהצלחה. ניסיון זה חיוני להבטחת עמידה בתקנים ובדרישות הייחודיות של בניית מרחב מוגן כולל תקנות פיקוד העורף. על הקבלן להכיר היטב את הדרישות המחמירות הללו ולהקפיד על יישומן בכל שלבי הבנייה.

לבסוף, כדאי לעשות תיאום ציפיות ולהבין את יכולתו של הקבלן לבנית ממד לעמוד בלוחות זמנים ובתקציב שנקבע, לוודא כי לחברה יש שירות לקוחות טוב והיא מקפידה על יחס מקצועי ללקוחותיה, לבצע בדיקה של איכות חומרי הבנייה והציוד בהם היא משתמשת ולברר מה המוניטין הכללי של החברה.קבלן ממ"ד טוב ישמח לשתף אתכם בפרוייקטים שלו ולפרט על העבודה שהוא עושה.

בחירה קפדנית של קבלן לבניית ממ"ד העומד בכל הקריטריונים הללו תבטיח את הצלחת פרויקט בניית הממ"ד ואת השגת התוצאה הרצויה – מרחב מוגן העומד בכל התקנים, מספק הגנה אופטימלית לדיירים ומשרת אותם נאמנה לאורך שנים.

קראו עוד בנושא:

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

למאמרים נוספים בנושא:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!