5 טיפים לניקיון מרפסות פלדה

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

דיירים רבים היום חושקים במרפסת שמש – שדרוג לכל נכס. המרפסת מעניקה את האפשרות להירגע בחוץ, ליהנות מישיבה באוויר הפתוח והכל צמוד לדירה. ניתן להוסיף היום מרפסות שמש במגוון שיטות ולהעלות את שווי הבית באופן משמעותי וכמובן את איכות החיים.
מרפסות פלדה הן מרפסות פופולאריות מאוד, כאשר מרפסת זו מותקנת ב"שיטה היבשה". הכוונה היא למבנה פלדה שהוכן מבעוד מועד המורכב על עמודי הבטון של הבניין בתהליך קצר יחסית ויעיל מאוד. המרפסת עצמה קלת משקל באופן יחסי ואופן הוספתה אינו פוגע בשגרת הדיירים. ניתן להוסיף אותה לבניינים משותפים וליהנות ממרפסת מצוינת בעלות אטרקטיבית בתהליך קצר.

רוצים לשמור על מרפסת הפלדה החדשה והיפה שלכם? לפניכם טיפים לניקוי מקצועי ואפקטיבי של המרפסת.

ניקיון לאחר בנייה


באופן, טבעי, בניית המרפסת מותיר לכלוך ראשוני כמו שאריות בטון שאפשר להסיר באמצעות חומרי ניקוי מקצועיים המבוססים על רכיבים פעילים עוצמתיים. חשוב לבחור תכשיר ייעודי להסרת שאריות בנייה כמו למשל, רובה, לכלוך, חלודה, הסרת אבנית ומשקעי סידן. כיום אפשר למצוא תכשירי ניקוי על בסיס חומצות ואינהיביטורים, חסכוניים במיוחד המתאימים לדילול במים ובעלי כושר הקצפה גבוה. היתרון הבולט של חומרים אלה הם בפעולה העוצמתית מבלי עישון או הצהבת התשתית וכן ניקוי עמוק, מהיר וקל ליישום, שגם מאפשר נטרול של ריחות לא נעימים. יש לקרוא את ההוראות לפני על מנת להבין כיצד ליישם – האם באמצעות ריסוס, הברשה או קרצוף, מאיזה מרחק וכמה זמן להמתין לייבוש מלא וכדומה.

לחטא וליהנות ממברשת נקייה


פטריית העובש נוצרת בעקבות חשיפה ללחות ועשויה לגרום לבעיות נשימה. מומלץ לטהר את המרפסת ולחטא אותה מעובש, פטריות וחיידקים, שעלולים להצטבר עם הזמן. על מנת לעשות זאת, יש להשתמש בקוטל ומחטא לחיסול הנבגים, בעל כושר חדירה והמסת שומנים אפקטיבי, מנטרל ריחות לא נעימים. חשוב להגן על המרפסת גם בחורף כי כתוצאה ממזג אוויר גשום המים עשויים להיספג במרפסת מה שיכול ליצור עובש במרפסת. הגנה מפני עובש והסרתו תחזיר למרפסת את התחושה הנעימה.

מגב ניקוי – חבר נאמן


מעבר לשימוש בתכשירים הנכונים והיעילים, חשוב להשתמש גם במגבי ניקוי שיאפשרו ניקוי בטוח יותר. במידה והמרפסת כוללת וויטרינות הרי שאפשר להשתמש במגב מגנטי לניקוי החלונות. כל שצריך זה לטבול במים עם חומר ניקוי יעיל ולהעביר את המגב מצד אחד של הויטרנה והוא כבר ינקה את הצד השני מבלי שתצטרכו להתכופף ולהסתכן בעת המלאכה. לרוב מגבים אלה יעילים לניקוי של זכוכיות בעובי 10 מ"מ – 16 מ"מ כאשר המגב למעשה דו צדדי, חזק ויעיל. ניתן לרענן אותו על ידי החלפת הספוג.

ומה עם הרצפה של המרפסת?


המרפסת היא כמו עוד חדר ויש לה אריחים מעוצבים שתורמים ליופי ולאסתטיקה של המרחב. כיום אפשר לבחור אריחים מסוגים שונים המתחזים גם לחומרים אחרים, כמו גרניט פורצלן דמוי עץ וכדומה. בכל מקרה, יש לקחת בחשבון שאריחים אלה חשופים לתנאי מזג האוויר וללכלוך שמקורו בחוץ ולכן, חשוב לתחזק, לשטוף, לשאוב אבק וכדומה בחומרים מקצועיים המותאמים להסרת לכלוך. מומלץ לבצע ניקוי מרוכז כולל הצבת רהיטי הגן של המרפסת באזור ייעודי על מנת לנקות שטחים גדולים ככל שניתן.

הפד שעושה הבדל
אביזר נוסף לניקוי מרפסות פלדה שימושי להפליא הוא פד קרצוף. פדים אלה מתאימים לקרצוף השטח ניתן למצוא פדים להשגת דרגות קרצוף שונות – אחיד, בינוני גס, וכמובן בעת רכישתם יש לוודא שהפדים מתאמים לניקוי אריחי הרצפה של המרפסת.

מרפסת פלדה מהווה שדרוג לכל דירה ולאחר הביצוע, חשוב לשמור על המרפסת נקייה כמרחב בטוח ונעים לשהות בו בכל עת.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

למאמרים נוספים בנושא:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!