הרחבת מרפסות

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3322541

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

קניתם דירה עם מרפסת קיימת או שהוספתם לבניין שלכם מרפסות לפני מספר שנים.

אבל המרפסת קטנה ועכשיו אתם רוצים להרחיב אותה. אז מה עושים ?

הרחבת מרפסות – 5 דברים שצריך לדעת

תהליך הרחבת מרפסת זהה לתהליך של בניית מרפסת אבל יש כמה דברים שכדאי לשים עליהם דגש בפרויקט.

אמנם עלויות של הרחבת מרפסת קיימת נמוכות מעלויות של מרפסת חדשה, אבל עדיין נדרשת הסכמה של לפחות 75% מהדיירים לפרויקט.

בנוסף, גם כאן נדרש היתר בניה מהוועדה המקומית וקבלן מקצועי ומנוסה שילווה את הפרויקט.

הרחבת מרפסות – כמה אפשר להרחיב?

על פי החוק בישראל, הרחבה של מרפסת אפשרית עד לגודל של 12 מטרים רבועים, ללא קשר לשטחים שאושרו לבניה ולא נוצלו עדיין.

כאשר יש שטחים שאושרו לבניה ולא נוצלו, למשל דיירים שלא בנו מרפסת, אפשר להשתמש בזכויות הבניה שלהם, בהסכמתם, ולהרחיב את המרפסת עד לגודל של 14 מטר רבוע.

אם יש שטחי בנייה עודפים שלא נוצלו, בדקו אפשרות להרחיב עד 20 מטר רבוע.

עיריית תל אביב מרפסות

 

הרחבת מרפסות – למה לשים לב?

וודאו שהחוזה שאתם חותמים עם הקבלן ומפרט העבודה כוללים פירוק הריצוף והאיטום הישנים וביצוע שלהם מחדש.

שימו לב כי החוזה מציין את אחריות הקבלן גם על החלק הישן של המרפסת וגם על החלק החדש.

אם במרפסת שלכם יש מעקה זכוכית, מומלץ להחליף את כולו, בגלל השנים שעברו מאז ההתקנה שלו וההחמרה בתקנים מבחינת עובי הזכוכית של המעקה.

 

הרחבת מרפסות – ביטוח משלכם

לפני שאתם ניגשים לפרויקט של הרחבת מרפסות, תדאגו שיהיה לכם את הביטוח המתאים.

הביטוח צריך לכסות נזקים שעלולים להיגרם לבניין וכן פגיעה בעובדים, בדיירים או בהולכי רגל שעוברים ליד הבניין שלכם במהלך הבנייה.

מומלץ לעשות את הביטוח בעצמכם כדי שתהיה לכם כתובת לפנות אליה ולא להסתמך על הביטוח של הקבלן, כי אתם לא יכולים לדעת האם הוא מתאים לצרכים שלכם.

 

הרחבת מרפסות – היטל השבחה וארנונה

כאשר חושבים על פרויקט הרחבת המרפסות, חשוב לדעת כי העלאת ערך הדירה על ידי הרחבת המרפסת יכול להיות מלווה בתשלום של היטל השבחה.

חשוב שתדעו כי כאשר הרחבת המרפסת אינה מגדילה את שטח הדירה מעבר לגודל של 140 מטר רבוע, אין צורך לשלם היטל השבחה לעירייה.

בנוסף, על מרפסת של עד 14 מטר רבוע אין גביית ארנונה.

 

הרחבת מרפסות – התאמה לחזות הבניין

הרחבת מרפסות שמש דורשת התקנה מחדש של המעקה ושל החיפוי או הצביעה שלה.

בין אם אתם בוחרים במרפסות מוכנות מפלדה או מרפסות בטון, חשוב שתוודאו שיש התאמה בין החיפוי החיצוני של המרפסת המורחבת מבחינת צבע וצורת החיפוי לחיפוי החיצוני והצבע של הבניין כולו.

אם אתם מנצלים את הפרויקט כדי לחדש את המעקה, מומלץ להתקין מעקה שקוף מזכוכית עבה.

הרחבת מרפסות – כי מדובר בחדר בעל משמעות אדירה

המצב הכלכלי בארץ הוא אולי הטוב בכל הזמנים, אנחנו רואים כי היבוא גדל, היצוא מתרחב, הצריכה הפרטית עולה, הצמיחה מתגברת והדבר הטוב ביותר הוא שכל הנתונים הכלכליים הללו מחלחלים אל האזרחים הישראלים ומאפשרים להם לחיות חיים הרבה יותר טובים מבחינה כלכלית לפחות. העובדה שלישראלים יש הרבה יותר כסף פנוי משמעה כי הם חוככים בדעתם מה לעשות עם הכסף הזה ובמה הם יכולים להשקיע אותו. כך אנחנו רואים כי ישראלים רבים בוחרים לבצע הרחבת מרפסת וזאת מתוך הבנה כי המרפסת היא אחד החדרים החשובים ביותר בבית. המרפסת מאפשרת לנו לצאת משגרת הבית וככזאת היא בעלת משמעות אדירה לחיינו ולחיי משפחתנו וזה גם מסביר מדוע כל כך רבים בוחרים להרחיב את המרפסת שלהם ולשפץ דווקא אותה.

הרחבת מרפסות – זכרו כי אתם צריכים לפנות אל השכנים ולקבל את הסכמתם

אנחנו לא רוצים להציג לכם תמונה לפיה הכול וורוד בעת הרחבת מרפסות ויש לתת את הדעת על כך כי ההרחבה של המרפסת היא לא תמיד כה פשוטה וקלה. אתם צריכים להבין כי אם אתם גרים בבניין משותף ואתם מעוניינים לבצע הרחבה של המרפסת שלכם מאוד אזי אתם תצטרכו לפנות אל השכנים שלכם בכדי לקבל את הסכמתם לביצוע ההרחבה. עליכם לקחת בחשבון זאת לפני שאתם מחליטים אם להרחיב את המרפסות. עם זאת, לא כל התנגדות של שכן תתקבל על ידי הוועדה הנותנת את ההיתרים ובהחלט יתכן כי אתם תוכלו להרחיב מרפסת תלויה גם אם חלק מהשכנים מתנגד לכך ואינו רוצה בכך.

הרחבת מרפסות – אל תריבו עם השכנים בעקבות הבנייה

אנחנו חייבים לתת לכם עצה חשובה ביותר הנוגעת לנושא של הרחבת מרפסת ולנושא של אישור השכנים. ההמלצה שלנו היא בשום פנים ואופן לא להתחיל להיכנס לריבים עם השכנים שלכם בנוגע לקבלת האישור על הרחבת המרפסות. סכסוך שכנים יכול להיות אחד הסכסוכים הקשים ביותר שיש ועליכם להבין כי הוא עלול לצבוע את כל החיים שלכם בשחור. לכן נסו תמיד לפעול בהסכמה וגם אם אחד השכנים מסרב לאשר את ההרחבה אל תפתחו זאת לריב אשר יכול לפגוע בכם לא פחות מאשר בו. אין זה אומר כי אתם צריכים לוותר על ההרחבה אלא רק שעליכם לפעול בנועם ולא בתקיפות אשר תיצור ריב למשך שנים ארוכות.

הרחבת מרפסות בבניית משותף– מה זה אומר ולמה זה חשוב

הרחבת מרפסת היא למעשה הוספת שט נוסף על השטח הקיים של המרפסת בבית. אף שהדבר הראשון שעולה במחשבה היא החרבת מרפסת בזית, הדבר איננו נכון כלל ועיקר. לעיתים מזומנות, מה שנדרש למשפחה המתגוררת בבית היא הרחבת מרפסת שירות או מסתור, מה שמאפשר הוספת שטח עבודה או מקום אחסון בבית. מה בין הרחבת המרפסת בבית לבין הוספת מרפסת? מהן המגבלות הקיימות על הרחבת מרפסות ואילו דרכים קיימות על מנת להתגבר עליהן? כל התשובות – בהמשך המאמר.

הרחבת מרפסת או הוספת מרפסת

החלום על מרפסת גדולה בבית הוא חלום המשותף לבעלי בתים רבים, בבניינים משותפים. עם זאת, הדרך לביצוע הוספת מרפסת או הרחבת מרפסות בבניין משותף  קיימת היא ארוכה וכרוכה במעבר על פני מכשולים לא מעטים. המכשול הראשון הוא קבלת אישורים מהרשות המקומית לביצוע העבודה. המכשול השני הוא בניית תוכנית ארכיטקטונית שתהפוך את ההרחבה לברת ביצוע. זה המקום לציין שלא בכל מקרה ניתן אישור לביצוע הרחבה, ואם הוא ניתן, לעיתים האישור הזה מלווה בהתניית תנאים – למשל, בניית עמודים תומכים להרחבה. למרות האמור לעיל, האישורים מהרשות המקומית הם החלק הקל. זאת, כיון שמרבית הרשויות אינן מתנגדות באופן עקרוני למהלך כזה, המשפר את איכות החיים ולא משפיע השפעה של ממש על התשתית העירונית. באשר להוספת מרפסת, גם היא דורשת אישורים ומתייחסת למשקל המרפסת ולהשפעה הצפויה של המשקל כאמור על יציבות המבנה.

המגבלות בנושא הרחבה של מרפסת וכיצד להתגבר עליהן

המגבלות הקיימות על הרחבה או הוספה של מרפסת מתחלקות לשני סוגים – מגבלות ויזואליות ומגבלות הנדסיות. באשר לעיצוב – מתן האישור להרחבה או הוספה מותנה בכל שכלל דיירי המבנה יבצעו את ההוספה. המגבלה הזאת מעוררת למעשה את הקשיים הגדולים ביותר, כיון שהתנגדות של חלק קטן מהדיירים עלולה לעכב או למנוע לחלוטין את המימוש של התוכנית. כל פי חוק, יש מגבלה על האפשרות להכריח דיירים לשלם על תוספת שמלכתחילה לא היתה ומהווה שיפור. בכל האמור במגבלות הנדסיות, אלה מתייחסות לחומר שממנו בנוי הבית, למשקל המרפסת הנוסף על הבית ולדרך הנכונה לקבע את המרפסת. אם הדיירים מבקשים לבצע הרחבה של מרפסת קיימת, הדבר עשוי להיות מאושר. עם זאת, עלולות להתלוות לאישור הזה מגבלות שונות. למשל, בעלי הדירות יהיו מחויבים להוסיף למרפסת עמודי תמיכה, מה שיהפוך את הבנייה ליקרה יותר וישנה במידה רבה את המראה של חזית הבית. ועדיין, ביחס שבין עלות לתועלת, הרחבת מרפסות תלויות מהווה צעד חיובי בהחלט.

אם יש בדעתכם לבצע הרחבת מרפסת בבניין המגורים שלכם, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב בדרך להשגת היעד החשוב הזה. אנשי המקצוע המיומנים שלנו יחזרו אליכם בהקדם, ילמדו את הצרכים שלכם ויתאימו עבורכם את התוכנית הטובה ביותר להשגת המטרה.

הרחבת מרפסת

הרחבת מרפסות

– אילו שיטות קיימות בתחום?

הרחבת מרפסות כיום יכולה להתבצע בשתי שיטות עיקריות. השיטה הרטובה הכוללת והשיטה היבשה. השיטה הרטובה היא יותר זולה אך גם כוללת לכלוך רב יותר ובלגן המפריע יותר למהלכם התקינים של החיים. השיטה היבשה היא יותר יקרה אך גם יותר מהירה וגורמת לפחות בעיות במהלך הבנייה למתגוררים בבית ואת זאת אתם חייבים לזכור.

 

יש לכם כבר מרפסת שמש אבל היא לא באמת מספיקה לכם לכל תכניות הפנאי שתכננתם עבורה? חושבים לבצע הרחבת מרפסת שמש קיימת ומחפשים את אנשי המקצוע המתאימים למשימה? חברת בלקון מרפסות מציעה לכם שירות מקצועי, שמאפשר לכם להרחיב את מרפסת השמש הקיימת שלכם ולעצב אותה בדיוק על פי ההעדפות שלכם.

 

מרפסת גדולה יותר –הרחבת מרפסת שמש קיימת איכות חיים גבוהה יותר

אז קניתם את הדירה שלכם עם מרפסת שמש, אבל עם הזמן גיליתם שהמרפסת הזאת לא ממש משרתת את הצרכים שלכם, ולא ממש מספיקה לכם בכדי ליהנות ממנה כפי שתמיד דמיינתם לעצמכם. הבשורה היא שלא משנה מה גודל המרפסת שלכם היום, באמצעות הרחבת מרפסת שמש קיימת תוכלו להגדיל את שטח המרפסת בצורה משמעותית, ולהגדיל גם את איכות החיים שלכם בבית. למעשה, אתם לא הראשונים שעוברים את התהליך הזה. אלפי משפחות ישראליות שקנו בתים עם מרפסות קטנות וצדדיות, הצליחו להגדיל את המרפסת שלהם ולהפוך אותה לפינה המהנה והמרנינה ביותר בבית שלהם, ועכשיו גם אתם יכולים.

 

הרחבת מרפסת שמש קיימת – איך עושים את זה?

כל תהליך של הרחבת מרפסת שמש קיימת חייב להתחיל בתכנון אדריכלי. בשלב הזה נבחן המבנה הקיים, המיקום המיועד של המרפסת, האופן בו ייפתח הפתח שיחבר בין המרפסת ובין החלל הפנימי של הבית, החוזק המבני של קירות המבנה וכן הלאה. נתונים אלה בשילוב התכניות שיש לכם לגבי המרפסת, קרי השטח שתרצו להוסיף למרפסת, התצורה שבה המרפסת תהיה בסוף וכן הלאה, מגובשים אל תוך תכנית אדריכלית שעליה יתבסס בהמשך תהליך הבניה.

אחרי שבנינו את התכנית האדריכלית מתחיל השלב הבירוקרטי של הגשת בקשה להיתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה. גם בשלב הזה מסייעת לכם בלקון מרפסות, ומגישה בשמכם את הבקשה, מנהלת את ההתקשרות עם הוועדה המקומית ועושה את כל הנדרש בכדי לקבל את היתר הבנייה המיוחל.

הרחבת מרפסת שמש קיימת בליווי מלא

במקביל, נשב איתכם על נושא עיצוב המרפסת ונקבע את כלל האלמנטים שהיא תכלול, כמו למשל ריצוף, סוכך צל, מעקה היקפי, מעקה בטיחות, דקורציה, תאורה, סגירת חורף בזכוכית וכדומה. בלקון מרפסות מציעה לכם מגוון רחב של פתרונות, למעשה המגוון המלא והשלם של פתרונות להרחבת מרפסת שמש קיימת, ואתם רק צריכים לבחור את מה שמתאים לכם, בסיוע אנשי מקצוע שיוודאו שהכל עולה בקנה אחד עם עקרונות העיצוב המקצועיים.

או אז ייכנסו לתמונה אנשי הביצוע של בלקון מרפסות, וירחיבו את המרפסת שלכם בדיוק על פי התכנית האדריכלית שגובשה ובהתאם ללוחות הזמנים שסוכמו, והכל בסטנדרטים הגבוהים ביותר בענף הבניה, ובליווי צמוד של מהנדס.

 

אתם לא חייבים להמשיך לחיות עם מרפסת קטנה וחסרת שימוש. בלקון מרפסות מציעה לכם שירות הרחבת מרפסת שמש קיימת במחיר ההוגן ביותר בשוק ובסטנדרטים הגבוהים ביותר בשוק.

הרחבת מרפסת שמש קיימת

הגדלת מרפסות  – זכרו כי העבודה לא מסתיימת תמיד לאחר סיום הבנייה

אין ספק כי כל ישראלי היה רוצה לבצע הגדלת מרפסות בבית שלו ואין זה משנה אם הוא גר בבית פרטי או בבית על קומות. מרפסת היא אחד החדרים החשובים ביותר בבית ועל כך אין עוררין. כמובן שכאשר אנחנו מחליטים לבנות את המרפסת אנחנו נרצה להבטיח כי הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר ובצורה האיכותית ביותר שיש וזאת בכדי שנוכל ליהנות מן המרפסת בצורה מושלמת. אך נקודה שאתם חייבים לתת עליה את הדעת היא העובדה כי אתם חייבים לקחת בחשבון כי פעמים רבות בעת סיום הבנייה ישנם עדיין דברים הדורשים את התייחסות הקבלן. פעמים רבות יהיו לקויים או פגמים בבנייה ועל כן אתם חייבים להבטיח כי תהיה לכם כתובת לפנות אליה גם לאחר סיום הבנייה.

הגדלת מרפסות מרפסות– וודאו כי אתם משקיעים בדברים הנלווים לבניה עצמה

כאשר אנחנו חושבים על הנושא של הגדלת מרפסות תלויות  אנחנו ישר חושבים על היתרי בנייה, בטיחות, תכנון המרפסת ואיכות הבנייה של המרפסת עצמה. אך עליכם לתת את דעתכם על נושא נוסף וחשוב לא פחות אשר משמעותי ביותר להצלחה שלכם. עליכם להבין כי ישנה משמעות אדירה לשאלה באיזה ריצוף אתם עושים שימוש במרפסת, מה יהיו גופי התאורה במרפסת, האם יותקנו אביזרי סניטריה במרפסת כמו ברזים או כיור ועוד ועוד שאלות הנלוות אל הבניה הכללית אך ניתן לומר בפה מלא שהן לא פחות חשובות. אל תזניחו נושא זה ותנו דעתכם עליו אם אתם רוצים להבטיח כי הבנייה תתבצע על הצד הטוב ביותר.

הגדלת מרפסות תלויות – המחיר תלוי במשתנים רבים

עליכם להבין כי הגדלת מרפסות תלויות יכולה להיות עסק זול מאוד או עסק יקר מאוד והדבר תלוי במשתנים רבים. ראשית המשתנה החשוב ביותר הוא באיזה גודל אתם רוצים לבצע את הגדלת המרפסת. לצד זאת ישנה משמעות גם לגובה שבה המרפסת ממוקמת וככל שהיא תהיה יותר גבוהה כך ההוצאה על ההגדלה תהיה יותר גדולה. בנוסף ישנה משמעות לשיטת הבנייה שאתם עושים בה שימוש כאשר שימוש בפלדה יהיה לרוב יקר מאשר שימוש בבטון. לא רק זאת אלא שאתם צריכים לתת את דעתכם גם על השאלה אילו תוספות יהיו במרפסת ולקחת בחשבון כי כל תוספת כזאת יכולה לעלות לכם כסף רב הרחבת מרפסות.

הגדלת מרפסות תלויות– פנו אל חברה מבוססת ותקבלו את השירות הטוב ביותר

אז כיצד נבטיח כי הגדלת מרפסות תלויות תתבצע על הצד הטוב ביותר? מה אנחנו צריכים לעשות בכדי להבטיח זאת? התשובה היא שאתם צריכים לבחון האם לחברה שאתם פונים אליה שתבצע את ההגדלה יש מחלקת שירות לקוחות אשר ניתן לפנות אליה במקרה של תקלות והאם יש כתובת בחברה אשר ניתן להפנות אליה כל שאלה או תהייה שיש לכם.

הגדלת מרפסות

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3322541

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

הרחבת מרפסת
בלוג
בניית מרפסות

בניית מרפסות – מדוע המרפסת כה ייחודית לישראל? מדוע בכל

הגדלת מרפסות
בלוג
עיצוב מרפסת

עיצוב מרפסת – הדרך שלכם להפוך את המרפסת ליפה יותר

הרחבת מרפסת
בלוג
בניית מרפסות

בניית מרפסות – מדוע המרפסת כה ייחודית לישראל? מדוע בכל

הגדלת מרפסות
בלוג
עיצוב מרפסת

עיצוב מרפסת – הדרך שלכם להפוך את המרפסת ליפה יותר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!