מעקה למרפסות

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

מעקה למרפסת הוא מרכיב שקיים בכל מרפסת מכל סוג, בכל גודל ובכל גובה. במקרים מסוימים המדובר באלמנט שתפקידו המרכזי הוא לתחום את המרפסת ולהעניק לה גבול ומרחב פרטי אך במרבית המקרים משמש מעקה למרפסות גם כאמצעי בטיחות המגן עלינו מפני נפילה מהמרפסת. מעקה המרפסת מורכב למעשה ממעקה אבן נמוך שהוא חלק אינטגרלי משלד המרפסת וממעקה עליון שאותו ניתן להרכיב במגוון רחב של עיצובים, סוגי חומר גלם, גבהים ותצורות.

בחירת מעקה למרפסות

בבחירת מעקה למרפסת, יש לקחת בחשבון מספר אלמנטים שונים ולוודא כי המעקה הנבחר נותן את המענה הטוב ביותר עבור כולם. האלמנט הראשון הוא כמובן האלמנט הבטיחותי. בהיבט זה אנחנו רוצים להבטיח שאנחנו מתקינים מעקה גבוה מספיק בכדי להסיר כל סכנה של נפילת אדם מהמרפסת. זה אומר שהמעקה צריך להיות גבוה לפחות כגובה קצת יותר מחצי גוף של אדם ממוצע ורצוי עוד מעבר לכך. מבחינת חומרי גלם, כל הסוגים של מעקה למרפסות מתוכננים לעמוד בתקני הבטיחות הרלוונטיים ולכן אפשר בהחלט לסמוך גם על מעקה זכוכית, מעקה עץ או מעקה סורגים אתם יכולים למצוא באתר המרכז הישראלי למסגרות בוא תמצאו פרטים על מעקות גדרות וסורגים.

מעקה למרפסות – תנועת אוויר

פרמטר נוסף שאתם רוצים לבחון בבחירת מעקה למרפסות הוא תנועת האוויר. אחד מסוגי המעקות הפופולארי ביותר למרפסת הוא מעקה זכוכית. המדובר על מעקה חזק ודקורטיבי, שמבטיח לכם ראות מלאה של הנוף מסביב, אבל מונע כל מעבר של אוויר. זאת לעומת מעקה עץ שמסתיר לחלוטין את הנוף או מעקה סורגים שמאפשר גם רמה גבוהה של חשיפה לנוף וגם תנועה חופשית של אוויר. העניין הוא שלא בכל מקום אנחנו רוצים תנועה חופשית של אוויר. אם אתם מתגוררים במקום בעל משטר רוחות חזקות, ייתכן שמעקה זכוכית יוכל להעניק לכם גם את ההגנה הנדרשת לכם מפני הרוחות החזקות ויהפוך את המרפסת למרחב רגוע ושליו, וגם את הראות המושלמת לנוף. לעומת זאת, באזורים חמים ללא תנועת אוויר, בהחלט מומלץ לבחון מעקה סורגים שיעניק לכם מעת לעת את הבריזה הכל כך חשובה כשאתם יושבים במרפסת.

בחירת מעקה – חשיפה לנוף

פרמטר אחרון שאתם רוצים לבחון בבחירת מעקה למרפסות ואותו כבר הזכרנו קודם לכן, הוא החשיפה לנוף. ככלל, מעקה זכוכית הוא המעקה שמעניק את הראות הטובה ביותר לנוף והוא מאפשר התקנת מעקה בכל גובה שהוא מבלי לפגוע בחשיפה לנוף. למעשה, ככל שהמעקה יהיה גבוה יותר, כך החשיפה לנוף תהיה חלקה יותר ללא קו ידית המעקה "שתחתוך" את הנוף. מעקה עץ יכול להיות פחות אטרקטיבי בהיבט זה ומעקה סורגים בהחלט יכול לספק לכם רמה גבוהה של חשיפה לנוף תוך שמירה על תנועת אוויר חופשית במרפסת.

לפני שאתם בוחרים מעקה למרפסת, כדאי לשבת ולשקול את כל הפרמטרים השונים ולבחון האם ישנם פרמטרים נוספים שמעניינים אתכם ושאותם לא ציינו. הבחירה שתעשו תלווה אתכם לאורך עשורים ולכן רצוי שהיא תהיה נכונה ושקולה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

למאמרים נוספים בנושא:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!