מרפסות תלויות

מרפסת תלויה, כשמה כן היא, היא מרפסת שנראית כאילו תלו אותה על הקיר אליו היא מחוברת, ממש כמו שתולים מדף.

מרפסות תלויות

הטכנולוגיה הנדרשת לבניית מרפסות תלויות קיימת כבר עשורים ארוכים, אבל רק בעת האחרונה הגיע ענף הבנייה לסטנדרטים שיכולים להבטיח את בטיחות השימוש במרפסת תלויה בכל עת, בכל מזג אוויר ותחת עומס של כמעט כל משקל סביר שאפשר לדמיין על מרפסת ביתית. יחד עם זאת, כדי להבטיח שהטכנולוגיות העדכניות ביותר אכן משולבות במרפסת התלויה שהזמנתם לבית, אתם רוצים לוודא שקיים אלמנט של פיקוח על תהליך הבנייה, וביתר שאת על תהליך הבנייה של המרפסת התלויה.

 

מרפסות תלויות – כללים הנדסיים ברורים

הבנייה של מרפסות תלויות חייבת לעמוד בסטנדרטים הנדסיים מאוד ברורים, על מנת לספק את רמת הבטיחות הנדרשת למשתמשים בה ולעוברים בדרך בקרבתה. את עיקר החוזק שלה מקבלת המרפסת ממוטות פלדה היוצאים מקיר הבית ומהווים את היסודות לבניית המרפסת. מוטות אלה יכולים להתמודד עם משקלים עצומים של עשרות טונות, ולכן התקנתם מלכתחילה והתקנתם הנכונה היא שלב קריטי וחשוב בתהליך. אם זה נראה לכם ברור מאליו, אולי תוכלו להיזכר בכמה מקרים מהזמן האחרון, בהם קרסו מרפסות תלויות ברחבי הארץ ורק בנס זה לא עלה בחיי אדם. על העובדה שכל הכללים ההנדסיים אכן מקבלים מענה בפועל מרפסת תלויה, אתם צריכים לפקח ומכיוון שאתם לא אנשי מקצוע ולא מכירים את התחום, חשוב שתיעזרו בשירותי פיקוח הנדסי, על מנת שתוכלו להיכנס לבית שלכם כשאתם בטוחים שהכל בטוח, והכל עומד במקומו, חזק ויציב.

 

עיצובי מרפסות תלויות

בניגוד למרפסות הבנויות על גבי גג או תקרה של קומה תחתונה, מרפסות תלויות יוצרות אפקט יוצא דופן, שלעיתים רק המבט בהן מעורר השתאות וחוסר הבנה לגבי האופן בו עושים את זה. אבל עולם העיצוב של מרפסות תלויות הוא עולם רחב עוד הרבה מעבר לאפקט הראשוני, ואם תבחנו את התחום לעומק, תוכלו לגלות עיצובים המשלבים אלומיניום, כבלי תליה כמו בגשר מיתרים, או אפילו רצפת זכוכית שקופה לחלוטין. כמובן שעיצובים אלה מיועדים למלא את המטרות האסתטיות של המרפסת התלויה, אך בפועל אלו הם תמיד קורות הפלדה בתחתית המרפסת, שאחראיות על חוזקה המבני.

 

מי מבצע פרויקטים של מרפסות תלויות?

מרפסת תלויה היא משימת בנייה כמו כל משימה אחרת, ועליה אחראים קבלני בניין מורשים ומוסמכים. אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת תלויה בביתכם, מומלץ מאוד לפנות לקבלן בניין מורשה, ולא לקבלן שיפוצים שלא תמיד אוחז בידע וביכולות הנדרשות לביצוע משימה כזאת בצורה בטוחה. כמו כן, מומלץ לבחון האם ביתכם זכאי להשתתף בתכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים, תכנית במסגרתה תוכלו להוסיף מרפסות תלויות לכל הדירות במבנה במסגרת תהליך כולל ומקיף לשיפוץ וחיזוק המבנה. במקרה זה, מומלץ לעבוד דרך חברה יזמית שתייצג אתכם מול כל הפונקציות השותפות לפרויקט.

מרפסות תלויות

השארת תגובה