מרפסות תלויות

מרפסת תלויה, כשמה כן היא, היא מרפסת שנראית כאילו תלו אותה על הקיר אליו היא מחוברת, ממש כמו שתולים מדף.

מרפסות תלויות

הטכנולוגיה הנדרשת לבניית מרפסות תלויות קיימת כבר עשורים ארוכים, אבל רק בעת האחרונה הגיע ענף הבנייה לסטנדרטים שיכולים להבטיח את בטיחות השימוש במרפסת תלויה בכל עת, בכל מזג אוויר ותחת עומס של כמעט כל משקל סביר שאפשר לדמיין על מרפסת ביתית. יחד עם זאת, כדי להבטיח שהטכנולוגיות העדכניות ביותר אכן משולבות במרפסת התלויה שהזמנתם לבית, אתם רוצים לוודא שקיים אלמנט של פיקוח על תהליך הבנייה, וביתר שאת על תהליך הבנייה של המרפסת התלויה.

 

מרפסות תלויות – כללים הנדסיים ברורים

הבנייה של מרפסות תלויות חייבת לעמוד בסטנדרטים הנדסיים מאוד ברורים, על מנת לספק את רמת הבטיחות הנדרשת למשתמשים בה ולעוברים בדרך בקרבתה. את עיקר החוזק שלה מקבלת המרפסת ממוטות פלדה היוצאים מקיר הבית ומהווים את היסודות לבניית המרפסת. מוטות אלה יכולים להתמודד עם משקלים עצומים של עשרות טונות, ולכן התקנתם מלכתחילה והתקנתם הנכונה היא שלב קריטי וחשוב בתהליך. אם זה נראה לכם ברור מאליו, אולי תוכלו להיזכר בכמה מקרים מהזמן האחרון, בהם קרסו מרפסות תלויות ברחבי הארץ ורק בנס זה לא עלה בחיי אדם. על העובדה שכל הכללים ההנדסיים אכן מקבלים מענה בפועל מרפסת תלויה, אתם צריכים לפקח ומכיוון שאתם לא אנשי מקצוע ולא מכירים את התחום, חשוב שתיעזרו בשירותי פיקוח הנדסי, על מנת שתוכלו להיכנס לבית שלכם כשאתם בטוחים שהכל בטוח, והכל עומד במקומו, חזק ויציב.

עיצובי מרפסות תלויות

בניגוד למרפסות הבנויות על גבי גג או תקרה של קומה תחתונה, מרפסות תלויות יוצרות אפקט יוצא דופן, שלעיתים רק המבט בהן מעורר השתאות וחוסר הבנה לגבי האופן בו עושים את זה. אבל עולם העיצוב של מרפסות תלויות הוא עולם רחב עוד הרבה מעבר לאפקט הראשוני, ואם תבחנו את התחום לעומק, תוכלו לגלות עיצובים המשלבים אלומיניום, כבלי תליה כמו בגשר מיתרים, או אפילו רצפת זכוכית שקופה לחלוטין. כמובן שעיצובים אלה מיועדים למלא את המטרות האסתטיות של המרפסת התלויה, אך בפועל אלו הם תמיד קורות הפלדה בתחתית המרפסת, שאחראיות על חוזקה המבני.

 

מי מבצע פרויקטים של מרפסות תלויות?

מרפסת תלויה היא משימת בנייה כמו כל משימה אחרת, ועליה אחראים קבלני בניין מורשים ומוסמכים. אם אתם מעוניינים להוסיף מרפסת תלויה בביתכם, מומלץ מאוד לפנות לקבלן בניין מורשה, ולא לקבלן שיפוצים שלא תמיד אוחז בידע וביכולות הנדרשות לביצוע משימה כזאת בצורה בטוחה. כמו כן, מומלץ לבחון האם ביתכם זכאי להשתתף בתכנית תמ"א 38 לחיזוק מבנים, תכנית במסגרתה תוכלו להוסיף מרפסות תלויות לכל הדירות במבנה במסגרת תהליך כולל ומקיף לשיפוץ וחיזוק המבנה. במקרה זה, מומלץ לעבוד דרך חברה יזמית שתייצג אתכם מול כל הפונקציות השותפות לפרויקט.

 

קבלן מרפסות תלויות

רגע לפני שאת מחליטים על הוספת מרפסות תלויות לביתכם, כדאי שתמצאו לכם חברה מקצועית ובעלת ניסיון בתחום התקנת מרפסות תלויות. את המרפסות התלויות לרוב מתקין קבלן  מרפסות תלויות בהתאם לסוג המרפסת שמתאימה לבית שלכם. לכן חשוב לבחור קבלן  מרפסות תלויות מקצועי ובעל ניסיון על מנת שיתקין לכם את המרפסת בצורה המקצועית והטובה ביותר על מנת שהיא לא תקרוס.

מיהו קבלן מרפסות תלויות?

קבלן מרפסות תלויות הוא למעשה איש מקצוע שתפקידו הוא להתקין מרפסות תלויות בבתים שונים. הקבלן אחראי שההתקנה תתנהל בצורה מקצועית ויסודית ותתואם למבנה הבניין ולמשקל שהבניין יכול לשאת. לא כל הבניינים יכולים לשאת מרפסת תלויה מפלדה או מחומרים אחרים ועל כן יש לבדוק זאת בטרם מחליטים על מרפסת תלויה.

 

לשם מה אנו צריכים קבלן מרפסות תלויות?

הוספת מרפסת תלויה מצריכה איש מקצוע עם ניסיון בתחום התקנת מרפסות תלויות. קבלן מרפסות תלויות מקצועי ובעל ניסיון ידע להתקין לכם את המרפסת שלכם בצורה מקצועית ויסודית על מנת שהמרפסת עצמה לא תקרוס עם הדירה. מאחר שהוספת מרפסות תלויות היא משימה מורכבת ויסודית היא דורשת איש קבלן מרפסות תלויות מקצועי ומיומן שיש לו מספיק ניסיון בתחום התקנת מרפסות תלויות והוא יודע מה הוא עושה. מדובר על תהליך מורכב ומסובך שדורש מיומנות רבה ומקצועיות. לכן לפני שאתם מחליטים על איש מקצוע חשוב שהוא יהיה קבלן מרפסות תלויות שעובד כמה שנים בתחום ולא קבלן מתחיל שאין לו מספיק ניסיון בתחום ולא יודע מה לעשות.

מהו התקן של התקנת מרפסות תלויות?

התקן של התקנת מרפסות תלויות כולל בנייה עם חומרים חוקיים אשר עומדים בתקן ואינם מסוכנים לדיירים או לבנייה בכלל. החומרים חייבים לעבור בדיקה שאינם פגומים או שהקבלן מחליט לבנות איתם במהלך הבנייה כי חסר לו חומרים אחרים. חומרים שאינם עומדים בתקן ואינם חוקיים לשימוש עלולים לגרום לסכנת חיים של דיירי הבניין. לכן בטרם אתם מחליטים על קבלן מרפסות או חברת בנייה מסוימות, חשוב שהחברה עצמה תהיה חברה עם ניסיון בתחום המרפסות התלויות כולל הקמת מרפסות תליות. אל תתפתו למחירים נמוכים ולהצעות מפתות, הבריאות שלכם חשובה יותר מאשר סכום זול שיעלה לכם ביוקר ובסכנת חיים ממשית.

קבלן מקצועי ובעל ניסיון זה כל מה שאתם צריכים

אם אתם רוצים מרפסת תלויה מחומרים חוקיים ושעומדת בתקן הישראלי, אתם חייבים למצוא לכם חברת בנייה מקצועית, בעלת מוניטין וניסיון בתחום בניית והקמת מפרסות תלויות. אם חברה כזאת תוכלו להיות בטוחים שאתם בידיים טובות ושדואגים לכם במהלך כל בניית המרפסת. כי רק חברה מקצועית, בעל מונטין וניסיון בתחום התקנת מרפסות תלויות תדאג לכם כמו שצריך ותעשה את העבודה על הצד הטוב ביותר. מעבר לכך, תוכלו להיות בטוחים שלא נפלתם בטעות על חפאר או הנדימן שעל הדרך החליט לעשות עוד כסף על גבכם.

 

 

 

 

מרפסות תלויות