סגירת מרפסת – מדריך מקיף

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3322541

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

יש לכם מסגרת שמש שאתם רוצים לסגור ולהפוך לחדר נוסף בבית? אולי אתם פשוט רוצים לייצר סגירת מרפסת לעונת החורף, כדי להיות מסוגלים ליהנות ממנה גם כשמאוד קר בחוץ? תהיה הסיבה אשר תהיה, מבחינה הנדסית וטכנולוגית יש לכם את האפשרות לבצע סגירת מרפסת בקלות רבה מאוד ובמספר צורות שונות שניתן להתאים למטרת השימוש, אם כי בדרך יהיה עליכם לבצע פעולות נוספות בכדי להבטיח שהמהלך אכן אפשרי מבחינה חוקית ושאתם מבצעים את הסגירה בצורה הטובה ביותר בהתאם למטרות שלשמן אתם סוגרים את המרפסת. אז למה לסגור מרפסת? מה היתרונות של סגירת מרפסת? מהו התהליך שאתם צריכים לעבור משלב ההחלטה ועד השלב של מרפסת סגורה? האם ישנו מודל של מרפסת סגורה מודולרית? מהם הסוגים הקיימים של סגירת מרפסת? על שאלות אלו ועוד עונים לכם במדריך הבא, המומחים של בלקון מרפסות המובילה את שוק סגירת המרפסות בישראל.

ראו גם: חוק המרפסות

מרפסת תלויה מחיר

למה לסגור מרפסת?

סגירת מרפסת היא ללא ספק מהלך שיכול להיות כרוך בלא מעט דילמות, אבל אם אתם מחפשים את התשובה הפשוטה לשאלה שמטרידה אתכם סביב סגירת המרפסת שלכם, אז התשובה היא פשוט מאוד: מכיוון שיש לכם שימוש טוב יותר במרפסת מאשר השימוש הנוכחי כמרפסת שמש. הערך המרכזי והחשוב ביותר במהלך של סגירת מרפסת הוא יצירת חלל סגור נוסף בבית ולמעשה הרחבת שטח המחייה שלכם בתוך הבית. ממרפסת פתוחה שמבלים בה זמן מוגבל ביום ומשמשת למטרות פנאי בלבד, הופך שטח המרפסת לחדר בלתי נפרד מן הבית ויכול לשמש לכל מטרה לרבות חדר ילדים, חדר שינה, משרד, חדר טלוויזיה, חדר אירוח, מחסן או כל שימוש אחר שמבחינתכם הוא חשוב יותר ונכון יותר מאשר מרפסת שמש פתוחה. העניין הוא סובייקטיבי לגמרי ואם זה מה שאתם חושבים שנכון לכם, אז זאת הסיבה הטובה ביותר לסגור את המרפסת.

האם מותר לסגור מרפסת?

התשובה היא בהחלט כן, אם כי סגירת מרפסת חייבת להתבצע בכפוף לאישור של הרשות המקומית בדמותו של היתר בנייה. על פי החוק, כל שינוי מבני החשוף למרחב הציבורי וגם חלק משינויים המבניים בתוך החלל הפנימי של המבנה, חייב בקבלת היתר בניה מהוועדה המקומית לתכנון ובנייה ברשות המקומית שבתחומה ממוקם המבנה. הוספת מרפסת וסגירת מרפסת הם שני השינויים המבניים הנפוצים ביותר שעבורם מוגשות בקשות לקבלת היתר בניה, ובמרבית המקרים, כל עוד השינוי עומד בכללים של הרשות המקומית, האישור אכן ניתן. בהמשך נתאר כיצד יש להגיש את הבקשה להיתר בניה לצורך סגירת מרפסת ובאיזה שלב זה מבוצע.

מהם הסוגים השונים של סגירת מרפסת?

סגירת מרפסת יכולה להתבצע במגוון רחב של טכניקות וכיום, בזכות טכנולוגיות של בניה קלה וירוקה ניתן להשלים את המשימה בקלות רבה ובעלויות לא גבוהות במיוחד. בעבר, סגירת מרפסת התבצעה באמצעות תהליך בנייה כבדה, בדרך כלל באמצעות בלוקים, אך כיום ישנם פתרונות קלים, מהירים ואפילו יעילים יותר. ככלל, הדבר הראשון שאתם רוצים לקבל סביבו החלטה הוא האם מדובר בסגירה קבועה או זמנית.

הוספת מרפסות בבית משותף

סגירה קבועה מול סגירה זמנית

סגירת מרפסת זמנית מבוצעת בדרך כלל במודל של סגירת חורף בדומה לבתי קפה הסוגרים את מתחם השולחנות החיצוני במהלך עונת החורף. סגירה זו מאפשרת לכם ליהנות ממרפסת השמש גם בעונת החורף, ומאחר ומדובר בסגירת זכוכית, המרפסת שלכם הופכת למעין חממה הסופגת את חום השמש אך לא נותנת לקור להיכנס. סגירה זמנית היא סגירה מודולרית שניתן ליישם בכל תחילת חורף ולפרק ולאחסן כשהחורף מסתיים. סגירה קבועה היא סגירה שבה אתם למעשה סוגרים את המרפסת והופכים אותו לחדר מן המניין.

סגירה שקופה או סגירה אטומה

הפרמטר השני שלגביו יהיה עליכם לקבל החלטה הוא שקיפות הסגירה, קרי האם אתם רוצים לסגור את המרפסת באמצעות סגירת זכוכית שקופה שתאפשר לכם לשמר את החוויה של מרפסת שמש, רק במסגרת מרפסת סגורה, או שאתם רוצים לבצע סגירה אטומה ששוב, הופכת את המרפסת לחדר מן המניין, ובכלל זה פרטיות מלאה והפרדה מלאה מן הסביבה. ככלל, כל עוד אתם מתכוונים להשתמש במרפסת השמש כמרפסת, נכון יותר לשקול את האופציה של סגירה שקופה. בכל מקרה אחר, בו אתם מעוניינים להפוך את המרפסת לחדר מן המניין, העדיפות היא לסגירה אטומה.

סגירת זכוכית

אם החלטתם על סגירת זכוכית של המרפסת, זמנית או קבועה, הסגירה מבוצעת בדרך כלל באמצעות קונסטרוקציית אלומיניום עליה מותקנים לוחות זכוכית שסוגרים את חלל המרפסת. הקונסטרוקציה מיושמת באמצעות פרופילי אלומיניום, סטנדרטיים או בלגיים, ומעוגנים למעקה האבן של המרפסת ולקירות המבנה בקצוות. בין הפרופילים מותקנים לוחות זכוכית, שחלקם יישארו קבועים במקומם, חלקם ישמשו כחלונות נפתחים וחלקם יכולים לשמש גם כדלתות במידה ואתם מבצעים סגירה חלקית על חלק משטח המרפסת, מה שמצריך מעבר גישה לחלק האחר. בסגירה זו נעשה שימוש בזכוכית טריפלקס או זכוכית מחוסמת וניתן גם לעשות שימוש בזכוכית כהה בדרגות שונות של כהות, על מנת ליהנות מהגנה ראויה מקרינת השמש.

מרפסות תלויות חיפה

סגירה קלה

סגירה קלה היא סגירה אטומה וקבועה המבוצעת באמצעות טכניקות של בניה קלה ובכלל זה עץ או פאנלים מבודדים. מודל העץ הוא מודל קל לביצוע, אבל לא תמיד נחשב לנכון ביותר, לאור העלות הגבוהה, הבידוד הגרוע והרגישות ללחות, אם כי כל אלה ניתנים כמובן לפתרון. במודל של סגירת עץ הקונסטרוקציה כולה מבוססת על עץ והסגירה מבוצעת באמצעות רצועות עץ ליצירת המרחב הסגור. מודל הפאנל המבודד הוא אולי המודל הטוב ביותר לסגירה קבועה ואטומה של מרפסת. מודל זה מבוסס על קונסטרוקציית עמודי מתכת המעוגנים אל הרצפה או מעקה האבן של המרפסת וביניהם נמתחים לוחות פאנל מבודד שמבוסס על שני לוחות פח או אלומיניום ביניהם ספוג או פוליאוריתן מוקצף המשמשים כשכבת בידוד רבת עוצמה. פאנלים אלה מגיעים בעובי שונה ומתאימים ליצירת רמות בידוד שונות וחוזק מבני שונה.

סגירה כבדה

הסגירה הכבדה היא סגירה המבוצעת באמצעות טכניקות בניה מסורתיות כמו יציקת בטון או בלוקים. זוהי הסגירה המיושנת ביותר והיקרה ביותר ואם יש לכם העדפה מיוחדת לסגירה זו, זה בהחלט אפשרי במרבית המרפסות, אבל זוהי לחלוטין לא תמיד הסגירה הנכונה וישנם גם מקרים בהם היא גם בלתי אפשרית, בעיקר כשמדובר במרפסות תלויות שבהן יכול משקל הבטון והבלוקים להכביד מאוד על מגבלות העומס.

איך מבצעים סגירת מרפסת בפועל?

ובכן, הדבר הראשון שעליכם לעשות הוא לבנות תכנית בנייה לסגירת המרפסת. את זה תוכלו לעשות בסיוע אנשי המקצוע של בלקון מרפסות, המעמידים לרשותכם אדריכל, מהנדס וקבלן ביצוע שילוו אתכם משלב התכנון ועד שלב הגמר. בתכנית הבניה אתם למעשה בונים את המרפסת שלכם על הנייר, קובעים את התצורה שלה, את סוג הסגירה, את מפתחי החלונות והדלתות, גופי תאורה, תשתיות מים וביוב על פי הצורך, תשתיות חשמל ותקשורת, ריצוף, קירוי, מיזוג וכל אלמנט אחר. כשיש בידיכם תכנית בנייה מוגמרת לצורך סגירת מרפסת, אתם יכולים גם להגיש בקשה לקבלת היתר בניה בליווי תכנית הבנייה. תשובה על הבקשה מתקבלת בדרך כלל בתוך 45 ימים במסלול המקוצר ואתם יכולים לצאת לדרך. האדריכלים של בלקון מרפסות יוודאו כמובן שהמרפסת שלכם עומדת בכל הכללים והתנאים של הרשות המקומית שבתחומה אתם מתגוררים על מנת להבטיח את קבלת היתר הבניה.

בהמשך, לוקחים קבלני הביצוע של בלקון מרפסות את האחריות לידיהם ופשוט מוציאים את תכנית הבנייה אל הפועל. במקום מבוצעת סגירה של אזור המרפסת ליצירת שטח סטרילי מטעמי בטיחות, מבוצעות כל ההכנות הנדרשות ולבסוף מתחיל גם שלב הבנייה עצמו. בלקון מרפסות מבצעת למעשה את כל שלבי הביצוע של סגירת מרפסת, החל מהזמנת חומרי גלם, "קילוף" תשתיות, הכנה, בניית קונסטרוקציה, ביצוע הסגירה עצמה, קירוי וכמובן שלב הגמר של "הלבשת" החלל הפנימי של המרפסת בהתאם לתכנית הבנייה. למעשה, כל הפרויקט מבוצע תחת קורת גג אחת בליווי מהנדס בניין, אדריכל ואנשי מקצוע מתאימים לכל סוגי העבודות המבוצעות בפרויקט.

ליווי וניהול פרויקט מקצה לקצה

בכל פרויקט בנייה ולא פחות מכך גם בפרויקט סגירת מרפסת, ישנה חשיבות רבה מאוד לאופן בו מתנהל תהליך הבנייה, בזרימה שלו וביעילות הביצוע שלו. כל עיכוב, כל חוסר תיאום, כל תקלה, יכולים לייצר עוגמת נפש רבה ללקוח ולגרור הוצאות מיותרות שלעיתים יכולות להאמיר לסכומים גבוהים מעבר לתקציב הראשוני שנקבע. בלקון מרפסות מציעה לכם למעשה מודל עבודה הכולל בתוכו את כל שלבי התכנון, הביצוע והניהול של הפרויקט על מנת להבטיח שהפרויקט מסתיים בזמן הקצר ביותר, בעלות הנמוכה ביותר ובסטנדרטים הגבוהים ביותר של תכנון וביצוע. לשם כך, מביאה איתה בלקון מרפסות את כל אנשי המקצוע הנדרשים, כולם עם התמחות מיוחדת בתחום הספציפי של סגירת מרפסת עם ידע מקיף והיכרות מעמיקה עם כל סוגי הסגירות, כל טכניקות הסגירה וכל השיקולים שצריכים להילקח בחשבון במסגרת פרויקט סגירת מרפסת.

במסגרת פרויקט סגירת מרפסת עם בלקון מרפסות אתם צריכים לבצע בחירה אחת בבלקון מרפסות, לחתום על הסכם עבודה אחד עם בלקון מרפסות ולפקח על גורם אחד – בלקון מרפסות. את כל השאר מבצעת בלקון מרפסות בעצמה ובכדי להבטיח לכם את התנאים הנוחים ביותר, מוצע הפרויקט בתנאי הסכם מיטביים לרבות תשלום מדורג לפני אבני דרך, אפשרות לשילוב מפקח בניה מטעמכם על פי רצונכם, התחייבות לבדיקת בדק בית בתום הפרויקט ותיקון כל הליקויים שנתגלו בבדיקה ותנאים נוספים שמיועדים כולם להבטיח לכם שאתם מקבלים את המקסימום שניתן לקבל בתקציב שעומד לרשותכם.

זכרו שמרפסת היא מכלול שנמצא למעשה מחוץ לשטח האורגני של הבית ובמובנים רבים מדובר במכלול שתלוי בין שמים וארץ. המשמעות היא שכל פעולה, לרבות הוספה, שיפוץ או סגירת מרפסת, חייבת להתבצע בסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות, על פי כל התקנים המחייבים בתחום ועל פי הכללים ההנדסיים הרלוונטיים והמחמירים ביותר. בלקון מרפסות כמובן עובדת על פי כל הכללים המחייבים ומקפידה, עוד יותר מעבר לנדרש, בכל הקשור לנושא הבטיחות, גם בזמן העבודה וגם ביחס לבטיחות המרפסת. חישובי הכמויות מבוצעים כולם בליווי מהנדס קונסטרוקטור וכל הפעולות הנדרשות לצורך חיזוק המרפסת והסגירה, מבוצעות ללא פשרה.

סגירת מרפסת שמבוצעת על ידי בלקון מרפסות תחזיק לכם מעמד למשך עשורים שלמים עם עמידות מלאה בפני פגעי מזג האוויר, רוחות חזקות, גשמים, שלגים וכל נזק פוטנציאלי אפשרי אחר של מזג האוויר. כמו כן, המרפסת נבנית על פי התקנים הנדרשים של עמידות ברעידות אדמה וכמובן על פי הסטנדרטים הגבוהים ביותר של עיצוב, תכנון ושביעות רצון הלקוח בכל שלבי הפרויקט ובעיקר בתוצאה.

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:
050-3322541

אז מה היה לנו בכתבה:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

הרחבת מרפסת
בלוג
בניית מרפסות

בניית מרפסות – מדוע המרפסת כה ייחודית לישראל? מדוע בכל

מרפסת תלויה מחיר
בלוג
הרחבת מרפסות

קניתם דירה עם מרפסת קיימת או שהוספתם לבניין שלכם מרפסות

הגדלת מרפסות
בלוג
עיצוב מרפסת

עיצוב מרפסת – הדרך שלכם להפוך את המרפסת ליפה יותר

הרחבת מרפסת
בלוג
בניית מרפסות

בניית מרפסות – מדוע המרפסת כה ייחודית לישראל? מדוע בכל

מרפסת תלויה מחיר
בלוג
הרחבת מרפסות

קניתם דירה עם מרפסת קיימת או שהוספתם לבניין שלכם מרפסות

הגדלת מרפסות
בלוג
עיצוב מרפסת

עיצוב מרפסת – הדרך שלכם להפוך את המרפסת ליפה יותר

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!