מרפסת תלויה מברזל

 חיסכון כספי גדול! וניהול הפרויקט על ידי טובי המומחים בארץ!

צרו קשר ונציג יחזור אליכם בהקדם

תוכן עניינים

אתם רוצים להוסיף מרפסת לדירה שלכם, אבל מתלבטים איזו מרפסת לבחור.

במאמר הבא תלמדו למה ואיך כדאי להוסיף מרפסת תלויה מברזל.

מרפסת תלויה מברזל – 5 יתרונות למרפסת תלויה מברזל

עד לא מזמן, השיטה הנפוצה להוספת מרפסות לבניין משותף היתה של מרפסות עשויות בטון, או מה שנקרא בשפה המקצועית "בניה רטובה".

עם התקדמות ענף הבנייה, נוספה שיטה שנייה שנקראת "בניה יבשה" והיא למעשה מבוססת על מרפסת ברזל מוכנה מראש שאותה מחברים לעמודי הבטון המזוין של הבניין.

למרפסות מסוג זה יש יתרונות רבים לעומת מרפסות הבטון וכאן נמנה חמישה יתרונות עיקריים.

בניית מרפסת תלויה בבניין משותף בפרויקט הוספת מרפסות פלדה

 

מרפסת תלויה מברזל – זמן הבנייה

מאחר והמרפסות מגיעות מוכנות, אם בחלקים להרכבה באתר הבניה עצמו או מורכבות לגמרי, הליך הוספת המרפסות לבניין הוא מהיר ומחיר המרפסת התלויה זול יותר

במהלך הוספת המרפסת חשוב להקפיד על הרכבה נכונה של המרפסת ועל עיגון נכון, ועדיין ההליך מהיר מאוד ומאפשר להרכיב מספר גדול יותר של מרפסות ביום.

למעשה, הזמן שנדרש להוסיף מרפסות מברזל קצר כמעט פי שלוש מהוספת מרפסות בטון.

מרפסת תלויה מברזל – תהליך הבניה ידידותי

התקנת מרפסות מברזל היא תהליך שאין בו כמעט הפרעה לחיי היום יום שלכם.

הייצור וההרכבה של חלקי המרפסת נעשית במפעל ולא באתר הבניה כמו במרפסות בטון, ולכן אין צורך ביציקות בטון שגורמות ללכלוך ואבק.

בנוסף, כמות האנשים שתסתובב לכם בבניין היא מעטה ביותר מאחר ובגלל פשטות התהליך אין צורך בפועלי בניין באתר אלא רק בבעלי המקצוע.

מרפסת תלויה מברזל – חוזק וקלות המרפסת

בניגוד למה שאתם אולי חושבים מרפסות תלויות מברזל  הרבה יותר חזקות ממרפסת בטון.

זאת למרות שמרפסת תלויה גם הרבה יותר קלה ממרפסת בטון, כך שהיא אינה מכבידה על הבניין ועל היסודות הקיימים שלו, מה שחשוב במיוחד בבניינים ישנים.

המשקל הקל שלה מאפשר גם הרכבה שנשענת על עמודי הבניין הקיימים כך שניתן להוסיף אותה לבניין עם חניון תת קרקעי ואין צורך להוסיף עמודי בטון עד הקרקע שעלולים לחסום מקומות חניה.

 

מרפסת תלויה מברזל – מראה מודרני ומתקדם

קורות הברזל שמרכיבים את המרפסת פחות עבות מאלה של מרפסות הבטון, כך שהמרפסת המתקבלת גדולה יותר.

בנוסף, הגמישות ההנדסית של קורות הברזל וקלות ההרכבה מאפשרת לבעל המקצוע להתחשב בצרכים ובדרישות שלכם.

מה שמביא, בסופו של דבר, לקבלת מרפסת במראה עדין ומודרני שמוסיף לחזות הבניין.

הוספת מרפסת שמש מחיר הזול בארץ

הוספת מרפסת – מה חשוב לדעת ואיך להשיג את המטרה

הוספת מרפסת היא בגדר משאת נפש עבור משפחות רבות המתגוררות בבתים משותפים. תוספת השטח במרפסת והנוחות היחסית שבשימוש במרפסת, קורצים למשפחות רבות. אחד הגורמים העיקריים להעדר מרפסות בבתים משותפים רבים, הוא תקנה שהייתה קיימת ובוטלה בשנת 2008. התקנה הזאת קבעה שלא ניתן לבנות מרפסות בבניינים משותפים, באופן כזה שהמרפסות תהיינה בנויות האחת מעל לרעותה. כתוצאה, נבנו בניינים רבים על פי תוכניות אדריכליות מסובכות של מרפסות מדורגות. לחילופין, נמנעו קבלנים רבים מלכתחילה מלהוסיף מרפסות חיצוניות. עם ביטול התקנה הזאת בשנת 2008, נפתחה האפשרות להוספת מרפסות חיצוניות בבתים משותפים. בשורות הבאות נפרט את השלבים בדרך להשגת המטרה – הוספת מרפסת בבתים משותפים שבהם אין מרפסת מלכתחילה ופירוט הגורמים שעלולים לעכב אותה.

הוספת מרפסת – השלבים בדרך לביצוע התוספת

השלב הראשון והחשוב ביותר להשגת המטרה, הינו קבלת ההסכמה של כלל הדיירים להוספת המרפסת לכלל הבתים בבניין. על פניו, נדרשת הסכמה של שלושה רבעים מהדיירים. השגת ההסכמה עלולה לעורר מחלוקות בין הדיירים, וגם אם הושגה ההסכמה הנדרשת, עדיין הדיירים שאינם מסכימים לביצוע התוספת עלולים לעכב את הביצוע שלה או אפילו לטרפד לחלוטין את הרעיון. זאת הסיבה שמומלץ לנהל את הנושא בחוכמה, ולהשיג הסכמה גורפת של השכנים. הוספת מרפסת לכל בית, עשויה להעלות את הערך שלו בעשרה אחוזים בערך, על פי הערכות שמרניות. הדבר עשוי לשמש נקודה טובה שתסייע לשכנע שכנים בעייתיים בחשיבות שבהוספת המרפסת ובתועלת שהיא יכולה להביא. עם זאת, מדובר מצד שני בהוצאה לא קטנה. כאשר מדובר בבניינים שבהם מתגוררים קשישים או שכנים קשי יום, הוצאה של כמה עשרות אלפי שקלים, גם אם היא מביאה תועלת כלכלית בטווח הרחוק, לא ממש תסייע להעביר את ההחלטה.

קבלת אישורים מהרשות המקומית לביצוע התוספת

בשלב הבא, יש לקבל את האישור של הרשות המקומית לביצוע התוספת. הגדת הבקשה לרשות המקומית דינה כדין בקשה לכל תוספת או שינוי אחר בבניין. לפיכך הבקשה חייבת להיות מוגשת בצינורות המקובלים, על ידי אדריכל. בניגוד לאמור לעיל בנושא התנגדות של השכנים, הרשות המקומית דווקא לא נוטה לגלות התנגדות למהלך האמור. עם זאת, ייתכן שהתוספת תחייב בניית עמודים תומכים למרפסת. הוספת מרפסת תלויה בטון תחייב כמעט בוודאות הוספת עמודים, שישנו את המראה של חזית הבניין. בבניינים ישנים או כאלה הבנויים מחומרים פחות חזקים, תיתכן דרישה לתוספת עמודים גם עבור מרפסות מברזל או פלדה, השוקלות הרבה פחות ממרפסות בטון. לעיתים, התוספת הנדרשת למרפסת עלולה להכריע את גורל התוספת לשבט או לחסד, כיון שמדובר בתוספת יקרה מאד באופן יחסי.

אם יש לכם עניין לבצע הוספת מרפסת בבניין המגורים שלכם, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ואנו נחזור אליכם בהקדם. אנשי המקצוע שלנו יעמדו על הצרכים שלים ויכינו עבורכם את התוכנית המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

הוספת מרפסת

מרפסת תלויה מברזל – תחזוקה מועטה

מרפסת הברזל עצמה אינה דורשת תחזוקה מאחר וכל חלקי המתכת עוברים עטופים באבץ מגולוון שמגן עליהם מפני חלודה, ולכן היא אידאלית לבניינים שקרובים לים.

החלקים הגלויים של הברזל שחשופים למזג האוויר נצבעים בצבעים עמידים לחלודה, לחום ולקור.

ייתכן ותידרש תחזוקה לריצוף של המרפסת, אם לדוגמא בחרתם ריצוף עץ שדורש שימון מיוחד כל שנה או סוג אריח שדורש חומרי ניקיון ספציפיים.

 מרפסת תלויה מברזל

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב:

קבוצת Balcon
קבוצת Balcon

חברת בלקון מתמחה בניהול פרויקטים של בניית מרפסות שמש אנו מלווים את לקוחותינו לכל אורך התהליך החל משלב קבלת החלטה משותפת של כל בעלי הנכסים בבניין המשותף, תכנון הפרויקט הוצאת היתרי הבניה ותכנון הנדסי של המרפסת על ידי קונסטרוקטור לחברתנו הניסיון העשיר ביותר בארץ עם מ1000 מרפסות שמש מפלדה ומבטון.

למאמרים נוספים בנושא:

התקשרו עכשיו
מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!