מרפסת תלויה

מרפסת תלויה – מה זה אומר וכיצד מבצעים?

אם אתם רוצים לשדרג נכס קיים, להעלות את ערך הדירה שלכם ובכלל לחיות בסביבה נעימה יותר: חשוב שתדעו כי הוספת מרפסת תלויה יכולה להיות אטרקטיבית במיוחד עבורכם. ואכן, תוספות בנייה מסוג זה מקנות כניסת אוויר לבית ואיכות חיים. אבל מה צריך לדעת על מרפסות תלויות? וכיצד מבצעים את תוספת הבנייה בצורה בטוחה? כל המידע אודות הוספה ובחירת קבלן שיפוצים נכון, בהמשך!

"כל בית צריך מרפסת", הוא לא רק שם של ספר טוב, אלה שמדובר בצורך של רבים הגרים במדינה ים תיכונית באוויר נעים, בבריזה המגיעה מן הים ובצורך בקרני השמש המפנקות.

בשל כך רבים האנשים בוחרים בהוספת מרפסת תלויה על מנת לשדרג את חיי היום יום שלהם, כדי שהם יוכלו לארח בה חברים ובני משפחה ובכלל: על מנת להעלות את ערך הנכס.

אבל מהן מרפסות כאלה?

מרפסות תלויות הן דרך להוסיף חלל חיצוני לבית ללא צורך בעמודים או בבסיס גדול, כמו במרפסות של בתים פרטיים או בכאלה שנבנו בעבר. כיום אפשר להוסיף לכל בניין מרפסת שאינה נתמכת על עמודים, אלא רק באמצעות קורות פלדה שמהונדסות בצורה התומכת במבנה, בכל גובה ובביטחון תמידי.

מרפסת זאת הנתלית על בניין, נבנית באמצעות שיטה חדישה ובטוחה של תלייה המתאפשרת באמצעות כמה שיטות, כאשר הראשונה נעשית על ידי יתדות פלדה הננעצות בבטון הקיים ומשמשות לעיגון המרפסת אל המבנה, כאשר הפלדה משמשת עוגן בטוח שמקבע את הבטון בצורה נכונה, תוך שימוש בשלל חומרים שנועדו לאפשר תוספת בנייה בצורה בטוחה, בשלל גבהים כמו גם תוספת שתעמוד בעומסים של 5 טון ויותר.

מרפסת תלויה מפלדה

בכך אפשר להוסיף מרפסות בגדלים שונים ולאפשר הוספת חלל חיצוני נאה במבנה קיים, בכל גובה.

שיטה נוספת לביצוע העבודה היא באמצעות קידוח מקצועי של מוטות פלדה אל הטיח, וקיבוע המרפסת באמצעות עוגנים משתנים בהתאם לשרטוט המבנה והוראות הבנייה. בכך מעגנים את המבנה לקירות הקיימים בצורה בטוחה הוספת מרפסות.

כיצד בונים מרפסות תלויות?

על מנת לבנות מרפסת תלויה בכל בניין או במבנה קיים: יש בראשית לפנות אל חברות מקצועיות כמו 'קבוצת עידן' המבצעת עבור הלקוחות שלה תהליך בנייה ותוספות בניה, החל משלב התכנון, קבלת האישורים וביצוע הפרויקט בשלמותו.

חשוב לדעת כי כדי לתכנן ולבצע את הבנייה בצורה בטוחה, דרושים כלל אישורי הבנייה מהרשויות באזור המגורים שלכם, כמו גם אישור של מהנדס מקצועי ותכניות מפורטות לבניית המרפסת.

 

מרפסת תלויה – כי מדובר בחלק החשוב בבית

הבית שלנו הוא הדבר הכי חשוב בחיינו ובכך אין כל ספק. הבית מספק לנו מקום שקט, מקום מוגן, ומרחב בטוח בו אנחנו יכולים להוריד את כל ההגנות ולהיות אנחנו וזה שווה המון. לכן ברור מדוע כל כך הרבה אנשים משקיעים כל כך הרבה משאבים בבית שלהם ועושים כל מאמץ בכדי להבטיח כי הוא יהיה היפה ביותר והטוב ביותר וכך חייהם יהיו הטובים ביותר שיש. אך זוהי תהיה טעות להניח כי כל החדרים בבית חשובים באותה מידה. עליכם להבין כי ישנם חדרים חשובים וישנם חדרים חשובים פחות. מרפסת תלויה לא ניתן להשוות בין החשיבות של חדר הארונות ובין החשיבות של המטבח וכך יש לזכור כי ישנם הבדלים גדולים בין החדרים. מעטים יחלקו על כך כי החדר החשוב ביותר בבית הוא המרפסת. מרפסת הבית היא חדר חשוב ביותר ואת זאת אתם צריכים לזכור.

מרפסת תלויה– עצבו אותה בצורה היפה ביותר

עליכם להבין כי מרפסת מאפשרת לנו ליצור חיבור בין הטבע ובין האוויר הנעים ובין הבית ועל כן החשיבות שלה לא תסולא בפז. במרפסת אנחנו יכולים לשבת ולהירגע אחר יום עבודה, לארח חברים ולשחק עם הילדים בכיף ובשמחה וזה כמובן דבר משמעותי ביותר שעליו יש לתת את הדעת. אך אם אתם רוצים להבטיח כי יהיה לכם נעים לשהות בבית אתם צריכים לעשות כל מאמץ בכדי לעצב אותה בצורה היפה ביותר שיש. עליכם להבין כי ככל שהמרפסת תהיה מעוצבת יותר יפה כך אתם תיהנו יותר וזהו משהו שאתם חייבים לתת עליו את הדעת אם יש לכם מרפסת תלויה.

מרפסת – שקלו לשפץ אותה כל כמה שנים

אי אפשר להתעלם מהעובדה כי לאורך זמן המרפסת מאבדת מהיופי שלה והיא הולכת ומתבלה. למעשה ככל שנשתמש יותר במרפסת כך סביר להניח כי הבלאי בה יהיה יותר גבוה וזהו משהו שאנו חייבים לתת עליו את הדעת. אז מה אנחנו יכולים לעשות בכדי להתגבר על הבעיה הזאת? כיצד נתמודד עמה בצורה הטובה ביותר שיש ומה אנחנו צריכים לעשות בכדי לוודא זאת? אם כן אתם חייבים להבין כי אתם צריכים לשקול ולשפץ את המרפסת כל כמה שנים. שיפוץ מרפסת הוא דבר נפלא היכול לשרת אתכם בצורה נהדרת ואנו ממליצים לחשוב עליו ברצינות אם אתם רוצים ליהנות מן המרפסת התלויה האיכותית ביותר שיש והטובה ביותר שיש.

מרפסת –  אין לכם אחת? שקלו להוסיף

העניין הוא שאי אפשר להתעלם מן העובדה כי לרבים בישראל אין מרפסת בבית שלהם וכך הם לא נהנים מהיתרונות העצומים שלה. אז מה ניתן לעשות בכדי להתגבר על הבעיה הזאת בצורה הטובה ביותר שיש? התשובה היא שאתם צריכים לשקול ברצינות להוסיף אחת כזאת אל הבית שלכם וכך ליהנות מן היתרונות העצומים של מרפסות תלויות.

 

עוד כדאי לדעת כי בנייה מסוג זה אורכת עד 3 חודשים כאשר הכל תלוי כמובן במקצועיות החברה, בתנאי הסביבה וקבלת כלל ההיתרים החשובים לבנייה. בכך אפשר כבר עכשיו להתחיל לתכנן את חיים איכותיים יותר שיתאפשרו באמצעות הוספת מרפסת כיפית ונעימה לבניין קיים.

 

מרפסת תלויה

השארת תגובה