הרחבת מרפסת

הרחבת מרפסת – מה זה אומר ולמה שה חשוב

הרחבת מרפסת היא למעשה הוספת שט נוסף על השטח הקיים של המרפסת בבית. אף שהדבר הראשון שעולה במחשבה היא החרבת מרפסת בזית, הדבר איננו נכון כלל ועיקר. לעיתים מזומנות, מה שנדרש למשפחה המתגוררת בבית היא הרחבת מרפסת שירות או מסתור, מה שמאפשר הוספת שטח עבודה או מקום אחסון בבית. מה בין הרחבת המרפסת בבית לבין הוספת מרפסת? מהן המגבלות הקיימות על הרחבת מרפסות ואילו דרכים קיימות על מנת להתגבר עליהן? כל התשובות – בהמשך המאמר.

הרחבת מרפסת או הוספת מרפסת

החלום על מרפסת גדולה בבית הוא חלום המשותף לבעלי בתים רבים, בבניינים משותפים. עם זאת, הדרך לביצוע הוספת מרפסת או הרחבת מרפסת קיימת היא ארוכה וכרוכה במעבר על פני מכשולים לא מעטים. המכשול הראשון הוא קבלת אישורים מהרשות המקומית לביצוע העבודה. המכשול השני הוא בניית תוכנית ארכיטקטונית שתהפוך את ההרחבה לברת ביצוע. זה המקום לציין שלא בכל מקרה ניתן אישור לביצוע הרחבה, ואם הוא ניתן, לעיתים האישור הזה מלווה בהתניית תנאים – למשל, בניית עמודים תומכים להרחבה. למרות האמור לעיל, האישורים מהרשות המקומית הם החלק הקל. זאת, כיון שמרבית הרשויות אינן מתנגדות באופן עקרוני למהלך כזה, המשפר את איכות החיים ולא משפיע השפעה של ממש על התשתית העירונית. באשר להוספת מרפסת, גם היא דורשת אישורים ומתייחסת למשקל המרפסת ולהשפעה הצפויה של המשקל כאמור על יציבות המבנה.

המגבלות בנושא הרחבה של מרפסת וכיצד להתגבר עליהן

המגבלות הקיימות על הרחבה או הוספה של מרפסת מתחלקות לשני סוגים – מגבלות ויזואליות ומגבלות הנדסיות. באשר לעיצוב – מתן האישור להרחבה או הוספה מותנה בכל שכלל דיירי המבנה יבצעו את ההוספה. המגבלה הזאת מעוררת למעשה את הקשיים הגדולים ביותר, כיון שהתנגדות של חלק קטן מהדיירים עלולה לעכב או למנוע לחלוטין את המימוש של התוכנית. כל פי חוק, יש מגבלה על האפשרות להכריח דיירים לשלם על תוספת שמלכתחילה לא היתה ומהווה שיפור. בכל האמור במגבלות הנדסיות, אלה מתייחסות לחומר שממנו בנוי הבית, למשקל המרפסת הנוסף על הבית ולדרך הנכונה לקבע את המרפסת. אם הדיירים מבקשים לבצע הרחבה של מרפסת קיימת, הדבר עשוי להיות מאושר. עם זאת, עלולות להתלוות לאישור הזה מגבלות שונות. למשל, בעלי הדירות יהיו מחויבים להוסיף למרפסת עמודי תמיכה, מה שיהפוך את הבנייה ליקרה יותר וישנה במידה רבה את המראה של חזית הבית. ועדיין, ביחס שבין עלות לתועלת, הרחבת מרפסות תלויות מהווה צעד חיובי בהחלט.

אם יש בדעתכם לבצע הרחבת מרפסת בבניין המגורים שלכם, זה המקום הנכון עבורכם. כדאי ליצור קשר כבר כעת ולעשות צעד חשוב בדרך להשגת היעד החשוב הזה. אנשי המקצוע המיומנים שלנו יחזרו אליכם בהקדם, ילמדו את הצרכים שלכם ויתאימו עבורכם את התוכנית הטובה ביותר להשגת המטרה.

הרחבת מרפסת

השארת תגובה